Sparingi Pogoni

Piłkarze Pogoni Barlinek rozegrali dwa sparingi przed runda rewanżową sezonu 2008/2009. Niestety z powodu złych warunków atmosferycznych (zalegający śnieg na boisku) odwołano trzy kolejne mecze sparingowe z Dębem Dębno, Stalą Sulęcin i Sokołem Pyrzyce.Pierwszym przeciwnikiem był III ligowy zespół Łucznika Strzelce Kraj. Mecz rozegrano na bocznym bardzo zmrożonym boisku w Strzelcach Kraj. Zawodnicy obydwu zespołów mieli duże problemy z utrzymaniem równowagi na nierównej płycie boiska. Pierwsza połowa była wyrównana i żadnej z drużyn nie udało się pokonać bramkarza rywali. Po przerwie zdecydowana przewagę osiągnęli piłkarze z Barlinka i w 52min objęli prowadzenie. Piłkę w pod polem karnym Łucznika wywalczył T. Zwoliński i podał do niepilnowanego P. Kochana, który technicznym lobem z 20m posłał piłkę do siatki. Druga bramka była również autorstwa P. Kochana tym razem najskuteczniejszy zawodnik Pogoni w 74min meczu wykorzystał dokładne dośrodkowanie A. Piaseckigo i głową kierował futbolówkę do bramki. Pogoń mogła zdobyć jeszcze dwie bramki, ale T. Jankowski i K. Stukonis w dogodnych sytuacjach trafiali piłką w bramkarza gospodarzy. Piłkarze Łucznika na tle dobrze grającej Pogoni zaprezentowali się miernie. Jedyny celny strzał z rzutu wolnego oddali w 90min meczu, który bez problemu obronił K. Piwiński.


Pogoń Barlinek wystąpiła w składzie:
Piwiński – Kubiak, Suterski, Wrzeszcz, Guraj – Piasecki, Stukonis, Kochan, Kądziela – Jankowski, Zwoliński

Drugi mecz sparingowy rozegrano w Lutówku, a przeciwnikiem naszego zespołu był kolejny przedstawiciel III ligi Błękitni Stargard Szcz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarzy ze Stargardu 1:0.
Zawodnicy Błękitnych jedyną bramkę zdobyli w 13min meczu po potężnym strzale pod poprzeczkę z 20m. Mecz był w miarę wyrównanym pojedynkiem z lekką przewagą Błękitnych. Najlepszą okazję na wyrównanie zmarnował w pierwszej połowie T. Zwoliński, który nie trafił z 12m w światło bramki. Goście mogli podwyższyć prowadzenie jednak strzał jednego z piłkarzy Błękitnych trafił w poprzeczkę.


Po przerwie gra się wyrównała i oba zespoły stworzyły po dwie groźne sytuacje podbramkowe. Bliski strzelenia bramki dla Pogoni był dwukrotnie T. Jankowski, który mocno i celnie uderzał z dystansu zmuszając bramkarza gości do ofiarnych interwencji. Piłkarze ze Stargardu najbliżsi szczęścia byli w 75min, kiedy to piłka po uderzeniu z rzutu wolnego po raz drugi w tym meczu trafiła w poprzeczkę bramki Pogoni.


Skład Pogoni Barlinek:

Piwiński (46’Trafalski) – Kubiak, Suterski (46’Kądziela) Wrzeszcz, Magryta – Guraj(46’ Gieniec), Milewicz(46’ Baniewicz), Stukonis, Piasecki (46’ Kuzdak) – Kochan( 46’ Jankowski), Zwoliński.
 

Krzysztof Strzemecki

 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka