Pożegnanie absolwentów ZSP nr 1

Wszystko kończy się pożegnaniem

Przy pełnej widowni w Panoramie społeczność uczniowska i nauczyciele pożegnała absolwentów największej szkoły w powiecie myśliborskim – Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

- Szkoła wyposażyła was w to, co najważniejsze w życiu, w wiedzę i umiejętności – powiedział dyrektor szkoły Ryszard Syroka.

Popularna „szkoła na górce” to nie tylko synonim nauki. Wśród absolwentów byli finaliści olimpiad, przeglądów artystycznych, sportowcy a także krwiodawcy. Ci ostatni w ogólnopolskiej akcji „Młoda krew ratuje życie” zajęli pierwsze miejsce w województwie zachodniopomorskim oraz trzecie w Polsce. Za ten wynik od kuratora oświaty otrzymali okazały puchar, a od Zarządu Wojewódzkiego PCK dyplomy.

209 absolwentów otrzymało świadectwa szkolne. Najlepsi, ci co zdobyli świadectwa z czerwonym paskiem dokonali wpisu do Złotej Księgi Uczniów Szkoły. Podziękowano również rodzicom prymusów, wręczając im pamiątkowe dyplomy.

„Wszystko na świecie kończy się pożegnaniem” – oto tegoroczna maksyma, która przyświecała uroczystości. Były łzy wzruszenia, kwiaty, całusy, podziękowania. I tak oto skończył się ważny etap w życiu młodych ludzi. Teraz będą musieli wkroczyć w dorosłe życie – czekają ich studia i praca. Dyrektor R.Syroka jest pełen optymizmu.

- Mam pewność, że będziecie w stanie konkurować o miejsca na studiach i na rynku pracy – powiedział w swoim przemówieniu. Życzę wam, aby za waszą wiedzę i waszą pracę dawano wam dużą kasę – zakończył dyrektor Syroka swoje przemówienie.

KK
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka