Piłkarski sezon 2004/2005 zakończony!

MKS POGOŃ po sezonie

Na trzecim miejscu zakończył rozgrywki zespół barlineckiej Pogoni, występujący w zachodniopomorskiej IV lidze. To najlepsze osiągnięcie od kilku lat występów na czwartoligowych boiskach. Nie udało, się natomiast utrzymać w Wojewódzkiej Lidze barlineckim juniorom.

Rozgrywki w zachodniopomorskiej IV lidze miały zdecydowanego lidera. Najlepszym zespołem w lidze był KP Police, który zajął pierwsze miejsce i tym samym uzyskał awans do III ligi. Ciekawsza była rywalizacji pozostałych drużyn, które prezentowały wyrównany poziom. Do ostatnich kolejek trwała walka o utrzymanie, a zagrożone spadkiem były także zespoły z środkowej strefy tabeli. Ostatecznie z ligi spadło sześć zespołów: Mirstal Mirosławiec, Sokół Pyrzyce, Leśnik Manowo, Dąb Dębno, Drawa Drawsko Pomorskie i Stal Szczecin. Zgodnie z regulaminem rozgrywek z IV ligi spaść miały cztery drużyny plus tyle ile drużyn z okręgu szczecińskiego opuściłoby III ligę. W gronie trzecioligowców nie udało się utrzymać drużynom Odry Chojna i Pogoni II Szczecin, które w przyszłym sezonie zagrają w IV lidze. Tym samym z IV ligi spadły Stal Szczecin i Drawa Drawsko Pomorskie. Z V ligi czwartoligowy awans wywalczyły zespoły: Piasta Choszczno i Gryfa Kamień Pomorski, natomiast z koszalińskiej klasy okręgowej Gwardia Koszalin i Orzeł Biały Wałcz.

Barlinecka Pogoń w 34 spotkaniach sezonu 2004/2005 odniosła 15 zwycięstw, 10 razy remisowała i doznała dziewięć porażek. Zawodnicy Pogoni zakończyli sezon ze stosunkiem bramek 65:42. Lepsza w wykonaniu barlinian była runda jesienna, w której zdobyli 30 punktów (9-3-5, bramki 38:21). Wiosną zawodnicy Pogoni zdobyli 25 punktów (6-7-4, bramki 27:21). W całym sezonie strzeleckim łupem bramkowym podzielili się:

Przemysław KOCHAN – 13 bramek (9 jesień + 4 wiosna), Mariusz GURAJ – 12 (9+3), Krzysztof MILEWICZ – 11 (6+5), Jarosław ŚWIDERSKI – 5 (3 + 2), Piotr SKOP – 5 (4+1), Paweł MAGRYTA – 4 (3+1), Michał DIAKÓW – 4 (1+3), Tomasz MILCZAREK – 3 (0+3), Arkadiusz PIASECKI – 3 (1+2), Piotr KĄDZIELA – 1 (1+0), Mariusz RATAJCZYK – 1 (1 + 0), Tomasz ZWOLIŃSKI – 1 (0+1), Rafał ZIELIŃSKI – 1 (0+1).

W trakcie trwania sezonu trener Pogoni Leszek Wieczorek miał do dyspozycji 25-obobową kadrę zawodników. Do drużyny jeszcze w rundzie jesiennej powrócił Arkadiusz Piasecki oraz Tomasz Michałowicz. Dołączył do zespołu także Mariusz Ratajczyk z Osadnika Myślibórz. W rundzie wiosennej zagrał Tomasz Milczarek, który wcześniej występował w drużynie rezerw oraz Maciej Kawalec i Tomasz Ruminkiewicz, którzy zasilili drużynę w ostatnich meczach sezonu.

Drużyna juniorów barlineckiej Pogoni (trener Zbigniew Blezień) zajęła w Wojewódzkiej Lidze Juniorów ostatnie, szesnaste miejsce. Decydującym o spadku z ligi było czerwcowe spotkanie z Żakami Kołobrzeg na własnym boisku. Nasi zawodnicy przegrali 2:3 (dwie bramki Tomasza Zwolińskiego), co przy wynikach innych zespołów ostatecznie zadecydowało o zajęciu w lidze ostatniego miejsca. Nieco lepiej spisali się juniorzy młodsi (trener Jarosław Świderski), którzy w lidze Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych zajęli przedostatnie – piętnaste miejsce. W lidze juniorów starszych zwyciężyła drużyna KP Police, natomiast w lidze juniorów młodszych zespół MKS Pogoń Szczecin SSA. W przyszłym sezonie juniorzy barlineckiej Pogoni zagrają klasie A – juniorów.

Trwają jeszcze rozgrywki w klasie okręgowej sezonu 2004/2005. Pogoń II Barlinek przed ostatnim spotkaniem zajmuje w tabeli jedenaste miejsce. Liderem tabeli jest zespół Mieszka Mieszkowie, który wywalczył już awans do V ligi.

Sezon 2005/2006 rusza w pierwszym tygodniu sierpnia. Najwcześniej rozpoczną rozgrywki zawodnicy czwartej ligi. Pierwsza ligowa kolejka zostanie rozegrana 6/7 sierpnia.

Paweł Barabasz
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka