VI Edycja Konkursu Osobowość Roku Barlinka

Elżbieta Smoczyk - laureatką

Podczas obchodów Dni Barlinka dokonano ogłoszenia wyników VI Edycji Konkursu, którego inicjatorem jest Towarzystwo Miłośników Barlinka.

Przewodnicząca Barlineckiego Stowarzyszenia Przedsiębiorczości, Elżbieta Ligenza podkreśliła, że w tym roku Kapituła Nagrody, nominująca kandydatkę do Tytułu Osobowości Roku wyróżniła między innymi jej odwagę i nowatorstwo poprzez wprowadzenie w naszym mieście nowych form czytelnictwa książek i kontaktów z czytelnikami, szczególnie z młodzieżą i dziećmi.

Uroczystego wręczenia nagrody - statuetki laureatce, Elżbiecie Smoczyk z Klubu Książki Smoczykówka, dokonał prezes Towarzystwa Miłośników Barlinka Andrzej Potyra, a Kazimierz Hoffmann wręczając kwiaty podkreślił jej ogromny wkład w rozpowszechnianie czytelnictwa w naszym mieście.

Bardzo miłym akcentem uroczystości stało się przybycie na scenę dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Barlinku, które dziękując pani Elżbiecie za wspaniałe chwile z książką spędzone w Smoczykówce, powiedziały między innymi; „cieszymy się, że to właśnie pani została osobowością roku”.

Podczas rozmowy, pani Ela Smoczyk ,tryskając radością opowiadała o stałych cyklach czytania z dziećmi w soboty i o planowanych dalszych akcjach „uwolnionych książek”, dla których wyszukuje nowych punktów w mieście.

Fundatorem nagrody-statuetki autorstwa artysty-rzeźbiarza, Andrzeja Moskaluka, jest Barlineckie Stowarzyszenie Przedsiębiorczości, posiadające wyłączność praw autorskich.

Uczestnicząca w uroczystości

E. Ligenza
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka