20 LAT MINĘŁO...

 „Upływa szybko życie, jak potok płynie czas...” śpiewaliśmy na zakończeniu roku szkolnego w czerwcu 1985 roku. My – czyli absolwenci Szkoły Podstawowej Nr 2 im. mjr Henryka Sucharskiego w Barlinku. Zapewne wtedy nie zdawaliśmy sobie sprawy, że potok z piosenki płynie w tak zawrotnym tempie.

Aby przywołać wspomnienia tamtych lat, w gronie najczęściej spotykających się osób padła propozycja zorganizowania zjazdu absolwentów. Pomysłodawcy, z Elą Cielecką na czele, utworzyli komitet organizacyjny, dzięki któremu wiadomość o planowanym spotkaniu rozeszła się w błyskawicznym tempie.  

11 czerwca 2005 r. o godz. 17 00 w Stanicy Myśliwskiej „Szarak” zjawiło się 38 dawnych uczniów VIIIa i VIIIb z „Dwójki”. Były powitania, uściski i spontaniczna radość szczególnie u tych, którzy nie mieszkają obecnie w Barlinku i z niektórymi kolegami nie widzieli się od wielu, wielu lat.

Spotkanie zaszczyciły swoją obecnością nasze wychowawczynie z klas I-III i IV-VIII, panie: Regina Kurosz, Elżbieta Mionczyńska i Janina Korecka. I znowu powitania, podczas których pojawiły się zabawne sytuacje związane z rozpoznaniem niektórych z nas... A potem był szampan i kwiaty, sprawdzanie listy obecności i wspólne zdjęcia. I naturalnie wspominanie i opowiadanie o tym, co się z nami działo i dzieje teraz. Tej nieco refleksyjnej atmosferze towarzyszyła świetna zabawa przy smakołykach z grilla (zasługa Eli Ciesielskiej, Iwony Chmury i Ewy Hinc-Dziedziela) i muzyce, która przeniosła nas do lat osiemdziesiątych. Największe owacje wzbudził przebój „Acapulco”, bez którego nie mogła się odbyć żadna szkolna dyskoteka.

Czas i tym razem nie chciał zwolnić i choć zabawa trwała..... długo, nadeszła chwila pożegnania. Wszyscy rozjeżdżali się w wyśmienitych nastrojach i już umawiali się na następny zjazd. Z nadzieją na kolejne udane spotkanie

Renata Olejnik z VIIIa
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka