„Nobliści Polscy”

10 grudnia 2009 r. drużyna Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w składzie: Anna Zięba, Rafał Osóbka, Dominik Kowalski pod opieką Anny Sutkowskiej i Moniki Goryńskiej po raz trzeci zdobyła GRAND PRIX w VIII Międzyszkolnym Konkursie „Nobliści Polscy”.

Konkurs poświęcony jest popularyzacji dokonań polskich laureatów nagrody Nobla. Organizatorami są Zespół  Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie, Starostwo Powiatowe i Towarzystwo Miłośników Choszczna. Honorowy patronat sprawują Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Starosta Choszczeński i Burmistrz Miasta i Gminy Choszczno.

Konkurs składał się z 3 części: plastycznej, wiedzowej  i teatralnej.

Wykonaliśmy plakat prezentujący Henryka Sienkiewicza i album o Czesławie Miłoszu. Dominik odpowiadał na pytania dotyczące wszystkich noblistów. Następnie zaprezentowaliśmy zabawna scenkę pt. „ Z Sienkiewiczem na wesoło, czyli jak Potop zalał Latarnika”.

Zdobyliśmy największą liczbę punktów we wszystkich konkurencjach. Nagrodę stanowi „Pierwszy szczebel do Nobla”. To już trzecia statuetka w naszej kolekcji. Otrzymaliśmy także cenne książki i upominki. Dodatkową korzyścią są punkty za tytuł laureata konkursu pod patronatem Kuratora. Powiększą naszą pulę podczas starania się o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej.
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka