FINAŁ PROJEKTU „PODARUJ DZIECIOM MIŁOŚĆ” 

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu

W dniu 19 grudnia, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu w ramach projektu „Podaruj Dzieciom Miłość” zorganizowało dla dzieci i rodzin z terenu powiatu myśliborskiego Zabawę Mikołajkową. Był to ostatni etap realizacji projektu, którego celem było promowanie idei rodzicielstwa zastępczego oraz wspieranie istniejących rodzin zastępczych. Impreza odbyła się w Barlinku, w Hali Sportowej przy ul. Gorzowskiej, która na tą okazję przybrała odświętny wystrój.

O godz. 16 00  cała sala zapełniła się licznie przybyłymi dziećmi wraz z rodzicami. Udało się zgromadzić blisko dwustu maluchów. Wśród przybyłych mieszkańców nie zabrakło również rodzin zastępczych. Gościliśmy mieszkańców Sulimierza, Mostkowa, Myśliborza, Rychnowa, Barlinka i innych okolicznych miejscowości.

Główną atrakcją był występ klaunów, którzy zabawiali dzieci. Stanęli na czele zabaw tanecznych, prowadzili liczne konkursy. Nagrodą za udział w zabawie i konkursach były  upominki.  W czasie zabawy zdradzono odwieczną tajemnicę – ujawniono adres  Św. Mikołaja. Punktem kulminacyjnym był przyjazd Świętego Mikołaja wraz ze swoją małżonką. Wspólnie obdarowali wszystkich obecnych prezentami.

Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła przyjazna, rodzinna atmosfera a z  twarzy najmłodszych pociech nie znikał uśmiech. Wspólnie spędzony czas pozwolił rodzinom nie tylko zbliżyć się do siebie, ale i spojrzeć odmiennie na funkcjonowanie domu rodzinnego. Świąteczna aura uświadomiła członkom rodzin jak wysoko w naszych tradycjach zakorzeniona jest wartość świąt spędzonych wspólnie z  rodziną. 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu swoimi działaniami promuje ideę rodzicielstwa i wzór rodziny pełnej miłości i ciepła rodzinnego. Przybyli rodzice otrzymali broszury informacyjne dotyczące rodzicielstwa zastępczego.

Działania PCPR nastawione były na propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego, w celu pozyskania jak największej liczby rodzin i osób chcących pełnić funkcję rodziny zastępczej.

Panująca radość, życzliwość dały nam siłę, do realizacji kolejnych przedsięwzięć, oraz nadzieję, że to, co robimy przyniesie oczekiwane efekty.

Organizatorzy
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka