Koncert RH+
Dlaczego stop narkotykom?

Dnia 07.12.2008r. o godz. 17.00 w BOK „Panorama” odbył się koncert mikołajkowy zespołu „Rh+” zorganizowany przez barlinecką młodzież należącą do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii św. Bonifacego, prowadzonego przez ks. Tomasza Tylutkiego oraz przez ludzi dobrej woli.

Występ zespołu poprzedził program, „Dlaczego stop narkotykom”?  Za pomocą obrazu, świadectwa, muzyki rap i tańca z pantomimą chcieliśmy uświadomić naszym rówieśnikom, że w rzeczywistości nadużywanie narkotyków i innych środków odurzających nie jest jedyną drogą do dobrej zabawy, i że niesie to za sobą ogromne konsekwencje. Koncert nie tylko miał służyć rozrywce, ale i nauczyć czegoś, miał głębszy sens.

Ma on na celu pomóc nam dowiedzieć jak sprzeciwiać się pokusom narkotyków i jakie zagrożenia wynikają z użytkowania tych środków, jakie są drogi wyzwolenia: wiara, rodzina, pomoc innych i także Bóg…

Program wcześniej był realizowany  w szkołach, poprzez edukacyjne filmy, świadectwa, plakaty, ulotki…

Miedzy obrazami z prezentacji wystąpił raper Daniel Kułakowski oraz zespół Feeling z piękną inscenizacją taneczną o wyzwoleniu z nałogów i o miłości Boga do człowieka.

Atmosfera była naprawdę gorąca przed koncertem, aż w końcu „Rh+” wyszło na scenę i rozpoczęła się zabawa.

Grupa ta swoją działalność rozpoczęła w 1996 roku . Ich płyty zawierają również wiele wyjątkowych pozytywnie nastrajających utworów, m.in. takich jak : Wiara, Nadzieja, Alleluja czy Wiem.  Nie zabrakło na niej również romantycznej ballady „ Po prostu miłość”. Są oni teraz na muzycznym topie, ich piosenki można zobaczyc na kanałach MTV, VIVA, w radiu. Publicznośc przy scenie „szalała”. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy chłopakom z zespołu podobały się „pozytywne wibracje”, które płynęły od barlineckiej publiczności i z chęcią zagraliby u nas jeszcze raz.

Mamy nadzieję, że takich koncertów będzie w naszym mieście więcej i będą odbywały się zdecydowanie częściej. Po koncercie odbyła się wspolna kolacja zespołu RH+ z młodzieżą barlinecką.

 Chcielibyśmy z tego miejsca podziękować tym, którzy nam pomagali i przyczynili się do tego, aby koncert mógł się odbyć: Pani Alinie Sznabowicz – dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej-wydział profilaktyki; Panu Burmistrzowi Zygmuntowi Siarkiewiczowi; Pani Brygidzie Liśkiewicz – dyrektor BOK Panorama oraz obsłudze koncertu; Panu Stanisławowi Mitrędze – dyrektorowi OHP; Pani Teresie Serwecie – dyrektor Hotelu-Restauracji „Pod Łabędziem”; Dyrekcji Firmy „Watex”; Zarządowi Firmy „Klaus Borne”; Firmie Max Projekt; portalowi www.barlinek24.pl ; Kamilowi Fabichowi z zespołem Feeling; Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej; Pani Lidi Kulczyckiej - Perske , Dyrektorce Publicznego Gimnazjum nr 1 oraz Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży działającemu przy parafii św. Bonifacego; Ks. Andrzejowi Misiowi – proboszczowi parafii sw. Bonifacego i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy nas w tym wspierali.

Dochód z biletów przeznaczony jest na cel charytatywny, na wyjazd dzieci i młodzieży na ferie zimowe – bilet kupujesz, ferie fundujesz  I ty możesz być świętym mikołajem dla innych…

Przy wejściu rozdawane były też cukiereczki z mikołajem, za które też dziękujemy naszym sponsorom.

Nie sposób jest wszystkich wymienić, ale zapewniamy Was o swojej pamięci i jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni za to, co dla nas zrobiliście. Dziękujemy!

Ewelina Piotrowska
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka