Kryminałki

22.10.2008 godz. 19:25 ul. 151 skrzyżowanie ulic: NIEPODLEGLOŚCI 

Grzegorz M. lat 23, kierując samochodem marki Opel Calibra  bez wymaganych uprawnień, nie zachowali należytej ostrożności w wyniku czego na wyznaczonym przejściu dla pieszych potrącił prawidłowo przechodzących pieszych mężczyznę lat 76 (zam. B. pow. myśliborski), który doznał wstrząśnienia mózgu, rany tłuczonej głowy, kobiety lat 61 (zam. B. pow. myśliborski), która doznała złamania kości ramienia prawego, stłuczenia głowy i kobiety. lat 68 (zam. B. pow. myśliborski), która doznała wstrząśnienia mózgu, stłuczenia biodra prawego. Uczestnicy zdarzenia, którzy doznali obrażeń ciała przebywają w Szpitalu Powiatowym w Barlinku. Postępowanie prowadzi KP Barlinek.

29.10.2008 Komisariat Barlinek

Patrol sekcji kryminalnej i kierownik Rewiru Dzielnicowych KP Barlinek w mieszkaniu Marcina K. lat 18 ,ujawnili dwa woreczki foliowe z zawartością amfetaminy oraz woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. Postępowanie prowadzi KP Barlinek

30.10.2008 godz. 14:00  ul. SZOSOWA 

Sprawca po uprzednim wybiciu szyby w oknie, dokonał włamania do budynku altanki, skąd dokonał kradzieży dwóch głośników od radioodtwarzacza marki Samsung. Postępowanie prowadzi KP Barlinek.

01.11.2008 godz. 18:30  ul. PRZEMYSŁOWA 

Sprawca po uprzednim wywarzeniu drzwi wejściowych do mieszkania, wszedł do jego wnętrza, skąd dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 300. Postępowanie prowadzi KPP Myślibórz.

05.11.2008 godz. 21:30 MOSTKOWO

Sprawca ,poprzez uszkodzenie bocznych drzwi w sklepie spożywczo - przemysłowym z jego wnętrza, dokonał kradzieży papierosów różnych marek oraz kart telefonicznych różnych sieci. Postępowanie prowadzi KP Barlinek.

12.11.2008 godz. 04:35  MOSTKOWO 

Sprawca, po uprzednim wyłamaniu dolnego elementu drzwi plastikowych, dostał się do wnętrza sklepu spożywczego, gdzie wyjął kasetkę z bilonem z kasy fiskalnej, a następnie spłoszony przez załączony w sklepie alarm oddalili się z miejsca, nie zabierając żadnych przedmiotów. Postępowanie prowadzi KP Barlinek.

Policjanci Sekcji Kryminalnej zespołu operacyjno-rozpoznawczego z Komisariatu Policji w Barlinku zatrzymali do  kontroli drogowej  Grzegorza S. lat 23, oraz Konrada O. lat 30. Podczas kontroli policjanci ustalili, iż kierujący pojazdem osobowym marki Opel Kadet Grzegorz S. nie posiadał przy sobie aktualnych ważnych dokumentów typu: prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego, ubezpieczenia samochodu. Podczas kontroli kierujący zachowywał się dziwnie. W toku  dalszych czynności policjanci znaleźli przy zatrzymanych środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy.

W czasie przeszukania mieszkania 30 letniego Konrada O., funkcjonariusze znaleźli  zapakowane w woreczki foliowe z zapięciem strunowym amfetaminę oraz  w folię aluminiową marihuanę. Każda „działka” ważyła od 1 grama do 10 gramów. Zatrzymani przyznali się do posiadania i sprzedawania środków odurzających. Grzegorzowi S. oraz Konradowi O. za posiadanie marihuany i amfetaminy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji policjantów z Barlinka, narkotyk nie trafił do obrotu. Zatrzymany na gorącym uczynku Policjanci z KP Barlinek zatrzymali 44 - letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego marki Opel Kadet, oraz włamania do pomieszczenia gospodarczego. Sprawca został zauważony przez myśliwego, który znajdował się w pobliżu pomieszczeń gospodarczych i w okolicy pojazdu. Mężczyzna zachowywał się dziwnie. O powyższym fakcie myśliwy powiadomił dyżurnego KP Barlinek, który ma miejsce zdarzenia wysłał patrol policji.

Patrol zatrzymał Krzysztofa D. mieszkańca Karska, który wyłamał zamek w samochodzie i ukradł z niego 6 płyt CD. Chwilę potem włamał się do pomieszczenia gospodarczego z którego ukradł metalową ostrzałkę do noża.

Sprawca został zatrzymany. Skradzione mienie odzyskano. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka