NOMINOWANI NA NAJPOPULARNIEJSZEGO

SPORTOWCA ROKU 2007

 

LEKKOATLETYKA

 

TRZĄSALSKI JAKUB – zawodnik Lubusza Barlinek, UCZEŃ KLASY II Liceum Ogólnokształcącego w Barlinku Mistrz Polski „LZS” na 800m z Zamościa, 3 miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów młodszych „LZS” ze Stargardu Szczecińskiego na 3000m, II miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Juniorów Młodszych na 400m z Wrocławia, 5 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na 800m ze Szczecina, zawodnik startujący w I Lidze Seniorów w 2007 roku, członek Kadry Polski Juniorów i Kadry Polski „LZS” – w  biegach średnich,  Mistrz i rekordzista powiatu na 400m. Jeden z najlepszych biegaczy na 800m do lat 17 w Polsce. Rekord życiowy na 800m -  1.53.85 I miejsce w Mistrzostwach powiatu Myśliborskiego w Biegu na 400m Myślibórz

I miejsce w Mistrzostwach powiatu Myśliborskiego w Biegu na 100m Dębno

I miejsce w Mistrzostwach powiatu Myśliborskiego w Biegu sztafetowym 4x 100m

I miejsce w Mistrzostwach powiatu Myśliborskiego w sztafetowych Biegach Przełajowych Dębno

VI miejsce w Mistrzostwach Województwa W Sztafetowych Biegach Przełajowych – Tychowo

 

FURMAŃSKA PAULINA – zawodniczka Lubusza Barlinek , uczennica PG – 2 w Barlinku.

 I miejsce w mistrzostwach makroregionu lubusko-dolnosląskiego w biegu na dystansie 1000m- Słubice

1 miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików na 1000m z Zielonej Góry, 2 miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Biegach Przełajowych w Lginiu k. Wschowy.

7 zawodniczka  Mistrzostwach Polski Młodzików „LZS” w Biegach Przełajowych ze Stargardu Szczecińskiego. 10 miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 15 ze Słubic na 1000m.

1 miejsce w Biegach Leśnych w Kategorii Open, Członkini kadry wojewódzkiej w biegach średnich. Rekord życiowy na 1000m – 3.04.20

 

WRÓBLEWSKI KAMIL – zawodnik  Lubusza Barlinek , uczeń PG – 2 w Barlinku.

Absolwent publicznego gimnazjum nr2.

3 miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 15 w skoku wzwyż,  1 miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików  ze Słubic w skoku wzwyż. 1 miejsce w Gimnazjadzie Wojewódzkiej w Białogardzie w skoku wzwyż, 1 miejsce w eliminacjach Samsung Athletic Cup w Poznaniu w skoku wzwyż. 4 miejsce w Finale Samsung Athletic Cup w Warszawie w skoku wzwyż. Mistrz i rekordzista powiatu w skoku wzwyż. Członek Kadry Wojewódzkiej w skoku wzwyż. 

Rekord życiowy 191 cm. Reprezentant Szkoły w Piłce Koszykowej i ręcznej na szczeblu Powiatu

 

POLITEWICZ OLA - 2m Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych

II m XXXVI Bieg Grafitów

III m Majowe Biegi Uliczne

Im w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju LA

3 m w finale Wojewódzki w Czwórboju LA „Kinder Delice CUP”

 

MICHAŁOWSKA JULIA - zawodniczka Lubusza Barlinek, 2 miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików na 1000m z Zielonej Góry, 1 miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Biegach Przełajowych w Lginiu k. Wschowy.

2 zawodniczka  Mistrzostwach Polski Młodzików „LZS” w Biegach Przełajowych ze Stargardu Szczecińskiego, 2 miejsce w OOM „Talent Cross” w biegach przełajowych ze Stalowej Woli . 19 miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 15 ze Słubic na 1000m.

Członkini kadry wojewódzkiej w biegach średnich. Rekord życiowy na 1000m – 3.05.70

 

KATARZYNA KUSA - I miejsce Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych

15 miejsce w finale Wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych

I miejsce Majowe Biegi Uliczne

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju

III miejsce w finale Wojewódzkim w Czwórboju LA „Kinder Delice CUP”

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu W Piłce ręcznej

 

MAZUREK SZYMON - absolwent Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Barlinku. Mistrz Powiatu Myśliborskiego w rzucie oszczepem chłopców – Dębno 2007. Zdobywca brązowego medalu w Mistrzostwach Województwa w LA – wrzucie oszczepem chłopców – Białogard 2007r. W roku 2007 uzyskał tytuł „Najlepszy z Najlepszych”.

 

KLAUDIA BOROWSKA – 1m Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju LA   

 -3 miejsce w Finale Wojewódzkim w Czwórboju LA „KINDER DELICE CUP”

-1 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Trójboju LA       

-15 w Finale Wojewódzkim w Trójboju LA               

- 1 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych                                   

- 4miejsce w Finale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych

 

BIEGI NA ORIENTACJE

 

KAWKA PIOTR – Zawodnik ”Lubusz” Barlinek sekcji Sportów na Orientację , uczeń SP4 w Barlinku:

- Mistrz Polski w Biegach na Orientację na dystansie klasycznym w kategorii do 10 lat - Mochy 2007r.

- V miejsce  w  Indywidualnym Pucharze Polski w Jeździe Rowerem na Orientację na na dystansie krótkim w kategorii do lat 12  -Pełczyce 2007;

 - VI miejsce w  Indywidualnym  Pucharze Polski w Jeździe Rowerem na Orientację na dystansie długim w kategorii do lat 12  -Pełczyce 2007;

- III  miejsce  w Międzynarodowych   IX Integracyjnych Lekkoatletycznych Zawodach Sportowych w Prenzlau;  członek kadry województwa zachodniopomorskiego w Sportach na Orientację;

 

SUSZEK SZYMON - Zawodnik ”Lubusz” Barlinek sekcji Sportów na Orientację , uczeń SP4 w Barlinku:

-  X miejsce w  Mistrzostwach Polski w Biegach na Orientację na dystansie klasycznym w kategorii do 10 lat - Mochy 2007r.

- III miejsce  w  Indywidualnym Pucharze Polski w Jeździe Rowerem na Orientację na na dystansie krótkim w kategorii do lat 12  -Pełczyce 2007;

 - IV miejsce w  Indywidualnym  Pucharze Polski w Jeździe Rowerem na Orientację na dystansie długim w kategorii do lat 12  -Pełczyce 2007;

członek kadry województwa zachodniopomorskiego w Sportach na Orientację;

 

KONIECZNY DAMIAN - Zawodnik ”Lubusz” Barlinek sekcji Sportów na Orientację , uczeń  SP4 w Barlinku:

 - X miejsce w  Mistrzostwach Polski w Biegach na Orientację na dystansie sprinterskim w kategorii do 10 lat-Mochy 2007r.;

- IV miejsce  w  Indywidualnym Pucharze Polski w Jeździe Rowerem na Orientację na  dystansie krótkim w kategorii do lat 12  -Pełczyce 2007;

 - V miejsce w  Indywidualnym  Pucharze Polski w Jeździe Rowerem na Orientację na dystansie długim w kategorii do lat 12  -Pełczyce 2007;

- członek kadry województwa zachodniopomorskiego w Sportach na Orientację;

 

KOLARSTWO GÓRSKIE

 

ANDRZEJ JAROSZONEK - to najlepszy zawodnik wśród barlineckich kolarzy. Jeśli nie na pudle, to zawsze w ścisłej czołówce i to na najdłuższych dystansach.  Bardzo dobry na szosie jak i w MTB.

Trzecie miejsce na mistrzostwach Polski amatorów (Choszczno) mówi samo za siebie.

Wśród nas wygrał najwięcej wyścigów w tym roku.

-MTB XC Poznań,01.04.07 - II miejsce

    -MTB Szczecin,22.04. - II miejsce

-MTB Gorzów,20.05. - I m.

-MTB Łobez,01.07. - I m.

-Trzecia Edycja Bike Challenge,23-28.07.br. 6-etapowy wyścig w  parach, prowadził przez 10 pasm górskich, m.in.Góry Bystrzyckie, Góry  Złote, Broumovskie Steny, G.Kamienne czy Masyw Śnieżnika i przez dwa parki  narodowe: Park Narodowy Gór Stołowych oraz Broumovskie Steny. Startowało 230

zespołów z 20 krajów. Długość całego wyścigu ok.435 km i 12000 m przewyższeń.  W parze z Andrzejem Maziarzem - II m.

-MTB Barlinek,19.08. - I m.

MTB XC Poznań,09.09.- III m.

Wyścigi na rowerach szosowych:

Świnoujście,14.04. 240 km - II miejsce

Bogdaniec,28.04. 180 km - III m.

Leszno,12.05. 200 km - II m.

Łobez,02.06. 400 km. - I m.

Gryfice,16.06 300 km - I m.

Podgórzyn,23-24.06.:Prolog 6 km - I m.

Pętla Karkonowska 100 km - I m.(podjazd na wys.1198 m n.

Istebna,07.07. 278 km - II m., przewyższenia :5070m n.p.m.

-Choszczno, „Mistrzostwa Polski w Supermaratonach”,11.08.

 453 km - I m. w swojej kat. M-5  III m. open

-Gorzów,25.08. 300 km - I m.

- Kołobrzeg,29.09. 230 km - I m.

 

BERNARD GUBAŁA - dlaczego właśnie on. Tego nie trzeba tłumaczyć.  Na każdej imprezie Barlineckiej Ligi Kolarskiej otrzymywał największe brawa  mimo zajmowania dalszych miejsc, więc jego popularność jest ogromna. Ogromny jest również Jego zapał, siła i wytrwałość. Mimo przeciwności losu  jakie mogą spotkać kolarza na długich dystansach, nigdy się nie poddawał.

Do pozazdroszczenia jest Jego sprawność i kondycja, o której niejeden młody może tylko pomarzyć. Zawsze wesoły, radosny i przyjacielski. Taki jest właśnie Mistrz Beniu.

Mimo wieku wytrwały i uparty.

Zawsze dąży do celu i zawsze (mimo wielu przeszkód) go osiąga.Ogromne doświadczenie połączone z umiejętnością rozładowania napięcia przed startem.

Umiejętnie dzieli się wiedzą z młodszymi kolegami !!!!! Ojciec chrzestny kolarstwa barlineckiego. Z całym szacunkiem dla Was chłopaki ale Bernard jest nie do zajechania.

 

PIŁKA NOŻNA

 

KUBIK ANNA – absolwentka Publicznego Gimnazjum nr1 w Barlinku. Jest zawodniczką w I lidze piłki nożnej kobiet TKKF Stilon Gorzów. Powołana została na zgrupowanie na mecze międzypaństwowe Polska- Białoruś – luty 2007.

Powołana do kadry wojewódzkiej juniorek i jest w szerokiej kadrze drużyny narodowej na eliminacje do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet U17.

Jako uczestniczka wywalczyła z drużyną I miejsce w halowej piłce nożnej w Mistrzostwach Powiatu Myśliborskiego – Dębno 2007 oraz IV miejsce w Finale Regionalnej Gimnazjady w Unihocku dziewcząt – Dębno 2007r.

 

PIWIŃSKI KRYSTIAN – zawodnik MKS Pogoń Barlinek, jeden z najlepszych bramkarzy w historii klubu. Król przedpola bramkowego. Wiele wspaniałych parad bramkarskich, obron rzutów karnych. Według znawców na co dzień zajmujących się piłką nożną Krystian stoi jeszcze przed wielką karierą piłkarską jako  bramkarz.

 

PRZEMYSŁAW KOCHAN- zawodnik MKS Pogoń Barlinek, napastnik najlepszy strzelec zespołu w bieżących rozgrywkach strzelił 7 bramek, aktualny kapitan drużyny, nienaganna postawa sportowa.

 

MILEWICZ KRZYSZTOF – zawodnik MKS Pogoń Barlinek król środka pola, strzelec wielu wspaniałych bramek dla drużyny, znany przede wszystkim z perfekcyjnego wykonywania rzutów wolnych zarówno z prawej jak i z lewej nogi zamienianych  każdorazowo w bramki. Wspaniały kolega. Dobry duch drużyny.

 

BARTOSZ KUBIAK - uczeń klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Barlinku

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Myśliborskiego w Halowej Piłce Nożnej – Barlinek

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Myśliborskiego. W Piłce Nożnej – Myślibórz

II miejsce w regionalnych Zawodach w Piłce Nożnej – Chojna Zawodnik IV ligowego Klubu MKS „Pogoń Barlinek”

 

ŻEGLARSTWO

 

ANDRZEJ SZYNKIEWICZA -  który w sezonie regatowym klasy Omega 2007  uzyskał:

1.  III miejsce w Mistrzostwach Polski Północnej - Barlinek

2.  II miejsce w regatach o Puchar Żubra - Siemianówka

3.  I miejsce w Pucharze Olsztyna

4.  II miejse w Nowej Pasłęce

5.  III miejsce w Kamieniu Pomorskim

6.  II miejsce w Chełmie Śląskim

Miejsca w regatach od pkt.1 do 6 pozwoliły Andrzejowi zająć II miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w klasie Omega

Sezon 2007 był jednym z najlepszych w karierze Andrzeja. Jako producent sprzętu, Członek Zarządu Klasy Omega, jest lubianym i szanowanym Kolegą.

Laureat jednego z pierwszych Plebiscytów na Najpopularniejszego Sportowca Barlinka

 

TRENERZY

 

ŚWIDERSKI JAROSŁAW – zawodnik MKS Pogoń Barlinek grający na pozycji pomocnika, wieloletni kapitan drużyny. Trener drużyny trampkarzy starszych która w sezonie 2007/2008 zajmuje w tabeli rozgrywek trampkarzy 3 miejsce. Bardzo lubiany przez młodych zawodników wspaniały trener wspaniały wychowawca.

 

SZYMANIAK  WOJCIECH -  nauczyciel w SP – 4 w Barlinku. Założyciel MLKS „Lubusz” Barlinek, od 2002 roku wytrenował ok. 25 medalistów Mistrzostw Polski. W 2007 roku jego zawodnicy zdobyli 5 medale Mistrzostw Polski: - J. Trząsalski złoty medal na MP „LZS” 800m i brązowy medal MP „LZS” w biegach przełajowych,

- J. Michałowska srebro MP „LZS” w biegach przełajowych, srebro MP do lat 15 w biegach przełajowych ze Stalowej Woli,

- K. Wróblewski brązowy medal MP do lat 15 w skoku wzwyż.

Trener wszystkich poprzednich najlepszych zawodników Roku Barlinka 2003, 2004, 2005 i 2006. Zawodnicy jego w 2007 roku są szkoleni centralnie w Kadrze Polski Juniorów, Kadrze Polski „LZS” oraz w Kadrze Wojewódzkiej. Od 2007 roku jest trenerem  Kadry Wojewódzkiej -  Wytrzymałości.

 

SIELSKI ARTUR - popularyzator i trener Sportów na Orientację na terenie Miasta i Gminy Barlinek oraz województwa zachodniopomorskiego. Współorganizator Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  w Sportach Letnich- w Biegach na Orientację -10-14.07. Barlinek-Pełczyce;

Organizator IV Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Biegach na Orientację, na dystansie średnim - Myślibórz 2007. Koordynator trenerów województwa zachodniopomorskiego w Biegach na Orientację. Instruktor International Nordnic Walking Association oraz popularyzator nowoczesnych form rekreacji ruchowej na terenie Miasta i Gminy Barlinek oraz województwa zachodniopomorskiego.

 

NOWICKI TOMASZ – nauczyciel Publicznego Gimnazjum nr1 w Barlinku, trener drużyny Juniorów MKS Pogoń Barlinek. Po sezonie 2006/2007 jego podopieczni zajęli i miejsce w rozgrywkach I klasy juniorów. W meczach barażowych pokonali zespół z Goleniowa uzyskując (po 2 latach przerwy) awans do najlepszej ligi młodzieżowej- Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych i Młodszych i od sezonu 2007/2008 reprezentują miasto i klub w tej lidze. Trener młodego pokolenia wymagający od swoich podopiecznych ale co ważne także od siebie.
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka