IV liga zachodniopomorska
Koniec rundy jesiennej

Zakończyła się runda jesienna w IV lidze zachodniopomorskiej w sezonie 2007/2008. Dodatkowo awansem rozegrano jedna kolejkę rundy wiosennej. Zespół Pogoni Barlinek tegoroczne rozgrywki zakończył na 13 miejscu w tabeli, co nie zadawala zarówno kibiców,  piłkarzy jak i działaczy naszego klubu. Przed nami okres zimowy, który trzeba solidnie przepracować, aby na wiosnę zacząć piąć się w ligowej tabeli.

Pogoń Barlinek – Sokół Pyrzyce 0:1 (0:1).

Pogoń Barlinek: Piwiński - D. Suterski, Skórczyński, W. Suterski, - Piasecki(63- Boroń) , Spirzak (46- Kawalec) Milewicz, Baniewicz (63- Gajewski) , Guraj (77- Małowiecki)   - Kochan, Muskała

Pierwsza połowa meczu była bardzo senna. Więcej akcji stworzyli gospodarze, ale nie byli w stanie pokonać bramkarza Sokoła. Tuż przed przerwą jedna z nielicznych akcji Sokoła zakończyła się bramką. Magnuski dośrodkował w pole karne do nie pilnowanego Piguły, który uderzył głową i goście cieszyli się z prowadzenia. Po przerwie zawodnicy z Pyrzyc skupili się na obronie własnej bramki, sporadycznie kontrując. Ciekawiej robiło się dopiero w końcówce meczu. W 75min strzał głową Muskały pewnie broni bramkarz gości. Minutę później fatalny błąd we własnym polu karnym popełnia Klubikowski podając niemal piłkę do K. Boronia, który zaskoczony tym faktem nie wykorzystuje znakomitej okazji. W 85min strzał z woleja M. Kawalca z 16m przelatuje nad poprzeczką bramki gości, podobnie jak strzał T. Muskały minutę później. W doliczonym czasie gry mogła paść wyrównująca bramka dla Pogoni. M. Kawalec z "wiszącej piłki" uderzył z 7m głową Halerewicz efektowną paradą zdołał jednak wybić piłkę niemalże z bramki i goście mogli fetować zwycięstwo.


Tomasz Spirzak przy piłce zdobył jesienią dwie bramki

Sława Sławno  – Pogoń Barlinek. 1:3 (0:2).

Bramki dla Pogoni K. Milewicz, M. Guraj i P. Kochan.                       

Pogoń Barlinek:  Piwiński - W. Suterski, Skórczyński, Kawalec - Guraj, Spirzak, Małowiecki, Milewicz (78' Zwoliński), Gajewski (88' Kuzdak) - Kochan, Muskała (82' Baniewicz).

Mimo osłabienia kadrowego (do pauzującego za kartki D. Suterskiego dołączyli chorzy A. Piasecki i M. Diaków) Pogoń zagrała w Sławnie szczególnie w pierwszej połowie bardzo dobry mecz. Już w 7min kapitalnym strzałem z rzutu wolnego K. Milewicz pokonał zupełnie zaskoczonego bramkarza gospodarzy. W 36 min "Mila" doskonałym podaniem otworzył drogę do bramki M. Gurajowi, który wykorzystał sytuacje sam na sam. Sława w pierwszej połowie praktycznie nie oddała celnego strzału na bramkę K. Piwińskiego.

W przerwie meczu trener gospodarzy dokonał aż trzech zmian, co nieco ożywiło grę w ataku piłkarzy Sławy. W 56min kolejne świetne zagranie K. Milewicza do P. Kochana, który wyprzedza obrońców i zdobywa trzecią bramkę dla Pogoni. Trzy minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafia dość przypadkowo w rękę M. Kawalca. Sędzia mimo długiego wahania wskazuje jednak na jedenastkę, którą na bramkę zamienia J. Grajper. Chwile później nasz zespół zdobył czwarta bramkę autorstwa P. Kochana nieznaną jednak przez arbitra tego spotkania. W ostatnich dwudziestu minutach spotkania groźnie uderzali piłkarze Sławy jednak w naszej bramce znakomicie spisywał się K. Piwiński, który obronił między innymi potężny strzał K. Izmajłowicza po którym piłka zmierzała w samo okienko bramki. Naszej drużynie dopisało też szczęście po uderzeniu N. Dondery piłka trafiła w słupek, a z linii bramkowej wybił ją W. Suterski.  W końcówce meczu Pogoń mogła dobić gospodarzy, ale M. Guraj przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy, zaś w doliczonym czasie gry P. Kochan  uderzeniem z pierwszej piłki z 8m nie trafił w światło bramki.


Krystian Piwiński swoimi znakomitymi interwencjami kilkakrotnie uratował zespól przed strata gola

Wybrzeże Rewalskie Rewal – Pogoń Barlinek 1:0 (0:0).

Pogoń Barlinek: Piwiński - W. Suterski, Skórczyński, D. Suterski - Guraj (58' Piasecki) Spirzak, Małowiecki (79' Diaków), Milewicz, Gajewski (83' Kuzdak) - Kochan, Muskała (64' Baniewicz).

Nie udał się ostatni mecz w 2007 roku piłkarzom Pogoni Barlinek. Nasz zespół przegrał z Wybrzeżem Rewalskim Rewal 0:1 tracąc bramkę w 91min, której autorem był P. Deptuła. Nasz zespół zagrał bardzo słabe spotkanie, przez cały mecz nasi piłkarze nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę gospodarzy. Inna sprawa to wykartkowanie naszej drużyny przez sędziego tego spotkania, którym dość niespodziewanie był Pan R. Telej. Pierwotnie zawody miał sędziować T. Czyżak. Arbiter pokazał naszym zawodnikom 5 żółtych kartek i 1 czerwoną dla K. Milewicza w 92min meczu. Sędziowie po meczu przez ok. 30min zastanawiali się co wpisać do protokołu meczowego, za jakie przewinienie nasz piłkarz otrzymał "czerwień".
Przez cały mecz przewagę mieli gospodarze już w 2min K. Piwiński obronił strzał głową T. Gajewskiego z 7m. W 15min nasz bramkarz wybija spod poprzeczki mocny strzał z rzutu wolnego A. Bogacza. Nasz zespół najgroźniejszą akcje przeprowadził w 40min kiedy to z narożnika pola karnego strzelał M. Gajewski niestety obok bramki. Druga połowa meczu była podobna do pierwszej Wybrzeże starało się atakować, a nasza drużyna liczyła na kontry. Najbliższy szczęścia był ponownie M. Gajewski uderzając z 20m nad bramką. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem gospodarze przeprowadzili akcje lewą stroną boiska, piłka trafiła do stojącego w polu karnym P. Deptuły, którego pierwszy strzał zdołał zablokować W. Suterski, niestety dobitka trafiła już do naszej bramki i drużyna z Rewala odniosła dość szczęśliwe zwycięstwo.

Strzelcy bramek dla Pogoni:
7 - Przemysław Kochan
4 – Krzysztof Milewicz
3 - Mariusz Guraj
2 – Tomasz Spirzak, Arkadiusz Piasecki, Tomasz Zwoliński
1 – Tomasz Muskała

Krzysztof Strzemecki
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka