„FEELING” kolejny raz zachwycił

Zaczęło się od wyjazdu na warsztaty z z międzynarodową grupą „Up with People”. Jest to grupa studentów z całego świata (między innymi: Japonia, Tajwan, Filipiny, Usa. Dania, Niemcy, Belgia, Francja itd) która działając charytatywnie pomaga dzieciom na  świcie.Ich działalność jest różnorodna: tańczą, śpiewają, grają, pomagają a przede wszytskim dają znakomite show ale o tym za chwilę. Wspomniane wcześniej warsztaty odbywały się w dniach 24-25 października w Prenzlau. Razem z nami swoje umiejętności szkoliła młodzież niemiecka. Uczyliśmy się różnych tańców ulicznych oraz  teledyskowych. Dziewczęta bardzo szybko „łapały” przekazywane kroki co szybko zauważyli prowadzący i stawiali je na przodzie aby były wzorem. Podczas przerw między ćwiczeniami każdy prezentował swoje umiejętności więc i my nie chcieliśmy być gorsi i pokazaliśmy kilka naszych układów. Feeling tak zachwycił zarówno prowadzących jak i uczestników, że został zaproszony na SHOW które obyło się dwa dni później. Nie tak łatwo można było sobie tam zatańczyć. Najpierw wgląd na nasze umiejętności mieli menagerowie, jednak i Ci byli  pod wrażeniem co potwierdziło nasz udział w tej imprezie.

Byliśmy bardzo szczęśliwi i ogromnie cieszyliśmy się z takiego wyróżnienia . Mimo pewnych trudności jakie nas spotkały dotarliśmy w sobotę na salę prób, obadaliśmy scenę i przyzwyczajaliśmy się do panujących tam warunków. Nadszedł czas występu. Mimo, że zaprezentowaliśmy tylko jeden układ wybrany przez menagerów (Rock and roll) licznie zgromadzona publiczność w Uckerseehalle była pod dużym wrażeniem energii płynącej z tańczącej jedynej grupy z Polski. Wiele pochwał dostaliśmy po występie. Atmosfera całego show była niesamowita. Każdy pokaz wzbudzał różnorodne emocje. To była niezwykła wędrówka po wielu kontynentach. Myślę, że Feeling godnie zaprezentował nasz kraj jak i nasze miasto (co można było zauważyć na koszulkach, w których dziewczyny ćwiczyły)

Przez te kilka dni Feeling bardzo zżył się z ludźmi z „UP with People” Żal było odjeżdżać. Pozostaną jednak miłe wspomnienia, wpisy do kroniki z ciepłymi słowami o grupie, e-maile i pamiątkowe zdjęcia. Tego co przeżyliśmy nie da się opisać. Byliśmy pod wrażeniem warunków w jakich mieszkaliśmy, niezwykłej gościnności, ciepła, życzliwości i troski płynącej od wszystkich ludzi. Warto podkreślić, że w tej niezwykłej rodzinie nie było jednak żadnej osoby z Polski ale nasze dziewczyny po ukończeniu 18 lat mogą zasilić ich progi kiedy tylko zechcą. Jedna z tancerek:Justyna Fabich już otrzymała taką propozycję.

Teraz czekamy aż nasi nowi przyjaciele odwiedza Polskę i kto wie może znowu razem zaprezentujemy co potrafimy.Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Pani Dyrektor BOK Brygidzie Liśkiewicz za umożliwienie nam przeżycia tego wszystkiego. Wszystkim osobom, które bezpiecznie nas zawiozły i przywiozły a zwłaszcza Pani Marzenie Baranowskiej , dzięki której sobotnie show było możliwe, rodzicom za wyrozumiałość jeszcze raz mówimy – dziękujemy!!!Pełni wrażeń: Kamil Fabich oraz tancerki reprezentujące grupę: Adamiok Magdalena, Kurosz Katarzyna, Fabich Justyna, Kukawska Monika, Kołbyk Kamila, Tomczyszyn Marta. Szymańska Aleksandra, Wróbel Magdalena, Wirhanowicz Marta.
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka