I Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej

W piłkarskim kalendarzu okres wakacji oznacza blisko miesięczna przerwę w rozgrywkach ligowych. W lipcu kluby sportowe rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Nie wszyscy mieszkańcy Barlinka są jednak czynnymi zawodnikami, zdecydowaną większość stanowią amatorzy, do których zalicza się również młodzież szkolna. Na pomysł zagospodarowania im czasu wolnego wpadł Sylwester Wroński, specjalista ds. sportu w Barlineckim Ośrodku Kultury.- Od wielu lat brakowało w naszym mieście rozgrywek piłkarskich przeznaczonych dla wszystkich chętnych- mówi pracownik BOK-u.- Na arenę zmagań wybrałem boisko tartanowe Publicznego Gimnazjum nr 2 na Górnym Tarasie, gdyż najczęściej tam można było spotkać młodych ludzi kopiących piłkę-dodaje.

Do imprezy zgłosiło się 9 zespołów. Będą one rywalizowały w jednej lidze. Rozgrywki odbędą się systemem każdy z każdym (mecz i rewanż). Zwycięzcą Turnieju zostanie drużyna, która okaże się najlepsza w finale(rozegrają go 4 najlepsze zespoły po rundzie zasadniczej). Jedynym minusem boiska tartanowego jest niemożliwość realizowania przedsięwzięć piłkarskich podczas deszczu. Właśnie z powodu złej aury rozpoczęcie opóźniło się o blisko tydzień.

Jednak we wtorek 10 lipca pogoda okazała się nieco łaskawsza i pozwoliła na odbycie się I kolejki zawodów. Podczas imprezy na ławeczkach wokół boiska trudno jest znaleźć wolne miejsce, gdyż są one zajmowane nie tylko przez młodzież, ale także przez całe rodziny.

Wyniki przedstawiają się następująco:

WTOREK 10 LIPCA:                                          

VIPTEAM-Ś.Ć.USTOSUNKOWANI 2:2

FCLAMBADA-KPRZ TEAM 1:4

VIP TEAM-DRINK TIM 2:2

Ś.Ć.USTOSUNKOWANI-KPRZ TEAM 2:0

FC LAMBADA-GUSTAV PARTY 3:3

RED DEVILS-DRINK TIM 3:0

WACKI-Z.W.A.’03 6:0

RED DEVILS-GUSTAV PARTY 2:3

PIĄTEK 13 LIPCA:

USTOSUNKOWANI-LAMBADA 2:4

GUSTAV PARTY-DRINK TIM 0:2

VIP TEAM-KPRZ TEAM 4:0

RED DEVILS-LAMBADA 3:1

Z.W.A.’03-VIP TEAM 0:4

WACKI-USTOSUNKOWANI 2:3

RED DEVILS-Z.W.A.’03 8:0

WACKI-DRINK TIM 1:1

NIEDZIELA 15 LIPCA:

KPRZ TEAM-DRINK TIM 2:2

USTSOUNKOWANI-Z.W.A.’03 4:1

KPRZ TEAM-WACKI 0:4

DRINK TIM-FC LAMBADA 1:2

VIP TEAM-WACKI 5:3

GUSTAV PARTY-USTOSUNKOWANI 5:3

VIP TEAM-FC LAMBADA 1:3

GUSTAV PARTY-Z.W.A.’03 3:0

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwa dwójka sędziów w składzie: Krzysztof Czubakowski i Kamil Szydłowski. Zakończenie Turnieju odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia. -Podczas finału szykujemy dla uczestników kilka atrakcyjnych niespodzianek- informuje specjalista ds. sportu. –Co do przyszłości to mogę zapewnić, że ten Turniej na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych w naszym mieście-kończy Wroński.

                                                                                                                Tekst i foto:OLI
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka