Angielski w Hyde Parku

Od września ruszają nowe kursy języka angielskiego, pomysłodawcami tego przedsięwzięcia oraz lektorami są Iwona Rudnicka oraz Artur Śmigrocki. Zaintrygował mnie ten pomysł i postanowiłam dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

Skąd pomysł na zorganizowanie takich kursów językowych?

Tak jakoś samo przyszło. Często zgłaszają się do nas ludzie na korepetycje. W Barlinku jest duże zapotrzebowanie na  tego typu usługi, mimo że są już dwie szkoły językowe, nadal są chętni, którzy w trochę inny sposób chcą uczyć się języka i właśnie im chcemy sprostać i dać jakąś alternatywę.

Na razie tylko język anielski czy planujecie rozszerzyć swoja działalność wprowadzając naukę innych języków?

Na dzień dzisiejszy nie myślimy tak dalekosiężnie. Na początek spróbujemy z angielskim, a co dalej to czas pokaże.

Jak planujecie podzielić swoich kursantów i po ile osób liczyć będą grupy?

Podział kursantów uzależniony jest od ilości chętnych oraz poziomu ich znajomości języka. Na pewno utworzymy grupy na podstawie poziomu i wieku. Nie można mieszać grup wiekowych, ale wszystko zależy od osób, które zgłoszą się do nas. Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie potrzeby.

Grupy planujemy zrobić 6 osobowe, bo w takich najlepiej się pracuje. Wiekowo zapraszamy wszystkich w przedziale od 3 do 100 lat.

Cenowo jak się prezentuje wasza oferta?

Cenowo podobnie jak w innych szkołach ale z dodatkowymi bonusami. Planujemy zrobić  zniżkę dla rodzin nauczycielskich. Zajęcia będą się odbywały 2 razy w tygodniu, a w soboty takie dodatkowe zajęcia – „drzwi otwarte”, w czasie których kursanci z pomocą lektora będą mogli poczytać lektury, literaturę angielską w oryginale, obejrzeć film i rozwiązać zadania specjalnie dla nich przygotowane. Chcielibyśmy aby grupy się integrowały, a kursanci identyfikowali się w jakiś sposób ze szkołą. Chcemy młodszych uczyć za pomocą gier i zabaw językowych, a dla starszych mamy konwersacje i dużo zajęć praktycznych. Pomyśleliśmy też o przygotowywaniu do nowej matury i egzaminów FCE.

Wiem, że wymyśliliście bardzo ciekawa i oryginalną nazwę. Co ona oznacza?

Wymyśliliśmy nazwę Hyde Park, bo za tym kryje się idea. To jest miejsce, do którego każdy może przyjść i powiedzieć co chce i na jaki temat chce, nie obrażając Królowej angielskiej i to nam się podoba..

Planujemy stworzyć coś małego i przytulnego, naszym celem jest uczyć języka tak aby zaszczepić w kursantach miłość do niego. Chcemy aby przychodzili do nas ludzie, którzy chcą nauczyć się języka w miłej atmosferze, żeby nie była to taka nauka jak w szkole, to ma być przyjemność

Rozpoczęcie kursu planujemy ok. 30 września. Zapisy są do wtedy do kiedy będą wolne miejsca. max 40 osób. Zapraszamy, zapisywać się można pod numerem telefonu 095 7461 058

Dziękuję za rozmowę.

                            tekst i foto: ulf
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka