15 lat minęło jak jeden dzień...

Mało kto wie, że to już po raz 15- ty nasze miasto zamieni się w prawdziwy teatr, w którym sceną będą podwórka i  place, a wszyscy możemy pobawić się w aktorów. To już okrągła rocznica tej wspaniałej imprezy. Z wielką niecierpliwością czekamy na to wielkie wydarzenie, a szykuje się  nie lada gratka dla wszystkich miłośników sztuki teatralnej i nie tylko. W dniach od 13 do 19 sierpnia do Barlinka zjadą się teatry, aktorzy, przyjaciele oraz miłośnicy tego typu imprez.  Co roku ta impreza łączy ludzi i ściąga ich do Barlinka z najdalszych części  Polski a nawet świata.

Barlineckie Lato Teatralne to nie tylko festiwal teatralny w czasie którego możemy zobaczyć ciekawe spektakle, wziąć udział w warsztatach teatralnych, pokazach i happeningach oraz poznać prawdziwe gwiazdy filmu i telewizji. A jeżeli mowa o gwiazdach, to w tym roku odwiedzą nas Ewa Kasprzyk oraz Grażyna Barszczewska. To nie lada gratka i chyba jedna z nielicznych okazji, aby gwiazdy takiego formatu móc obejrzeć na żywo, na deskach Barlineckiego Ośrodka Kultury. Ale nie mówmy już o gwiazdach i spektaklach, lato teatralne to coś więcej – to możliwość spotkania ciekawych ludzi, z którymi kontakty utrzymuje się przez wiele lat.

Wiele razy spotykamy się z takimi sytuacjami, że osoby przyjeżdżają na BLT ze względu na ludzi, z którymi chcą się spotkać i poczuć ten klimat. Bo to jest coś naprawdę wyjątkowego...na czas BLT w Barlineckim Ośrodku Kultury panuje magiczny klimat, nikomu nie przeszkadzają ciężkie warunki noclegowe, czasami głośne, nieprzespane i krótkie noce. Wszyscy są szczęśliwi i zawsze gotowi do pracy, z wielką przyjemnością i zaangażowaniem biorą udział w warsztatach, które nieraz są o niemiłosiernie wczesnej porze i czerpią z nich jak największą ilość wiedzy.

Jeżeli jeszcze nigdy nie brałeś udziału w Barlineckim Lecie Teatralnym, czas to zmienić. Zapraszamy wszystkich do udziału w pokazach, spektaklach i warsztatach.

                                 tekst i foto: ulf
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka