Wiersze Jana Brzechwy

01 grudnia 2006roku w Przedszkolu Miejskim nr1 odbył się piąty gminny konkurs czytelniczy.  Organizatorzy zaproponowali dzieciom zabawne wiersze autorstwa Jana Brzechwy: „Na straganie” , ”Sójka” , „Grzyby” , „Kaczka-Dziwaczka”, „Koziołeczek”, „Tydzień” , „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Kłamczucha”, „Leń”, „Entliczek-pentliczek”.Celem konkursu było zapoznanie dzieci i rodziców z wierszami. Udział brały najstarsze grupy z przedszkoli Miasta i Gminy Barlinek. Reprezentanci grup przebrani byli w piękne stroje. Sześciolatki musiały wykazać się wiedzą i sprawnością manualną. Odpowiadały na pytania, układały puzzle, rozpoznawały rekwizyty, słuchały fragmentu wiersza i odpowiadały z jakiego wiersza jest dany fragment.

W przerwach między konkurencjami wszystkie dzieci bawiły się, śpiewając piosenki i słuchając występu pięciolatków, który  zaczynał się tak; „Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy: -Może pan się o mnie oprze, Pan tak więdnie panie Koprze...” Po wszystkich konkurencjach jury udało się na obrady, a dzieci obejrzały przedstawienie pt.: „Wars i Sawa” w wykonaniu koła teatralnego, pod kierunkiem p. Katarzyny Górniak i p. Moniki Osenkowskiej.

Jury nagrodziło najlepszych zawodników. Dyplomy i nagrody otrzymali: za pierwsze miejsce grupa Kosmonauci z PM2, za drugie miejsce aż trzy drużyny: Wesołe Nutki z Mostkowa, Biedronki i Krasnale z PM1, za trzecie miejsce Motylki z PM1. Pozostałe grupy: Leśna Gromada z PM2, Żabki, Wiewiórki i Misie z PM1 otrzymały dyplomy za udział w konkursie. W konkursie plastycznym 1m. zajęła Ada Lachowicz, 2m. Paulina Wrona, 3m. Michalina Bodnar, wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Waluk, Wiktoria Brodowicz, Adrian Krakowski, Kamil Bukała, Norbet Łucyk. Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców. Konkurs przygotowały Mariola Kucharska, Marzena Gębusia i Beata Kowalek.
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka