Rok 2006 w Pogoni Barlinek

Za nami 2006 rok.
Jaki był on dla Miejskiego Klubu Sportowego Pogoni Barlinek? Czy udany, czy też nie? Zapraszam do lektury telegraficznego skrótu wydarzeń, jakie miały miejsce w naszym klubie w okresie minionego roku.


Styczeń

Drużyna pod wodzą trenera Leszka Wieczorka rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej. Pogoń po rundzie jesiennej i jednym meczu rozegranym awansem z wiosny zajmuje w tabeli drugie miejsce ze stratą 5 punktów do lidera zespołu Regi Meridy Trzebiatów. W rozegranych w Pyrzycach II Halowych Mistrzostwach Województwa o Puchar Kuriera Szczecińskiego zespół Pogoni Barlinek zajmuje 6 miejsce.


Luty

Odbywa się zebranie sprawozdawczo – wyborcze MKS Pogoń Barlinek. Klub kończy rok 2005 zyskiem w wysokości 19 202,65zł. Członkowie klubu w głosowaniu udzielili zarządowi absolutorium. Dokonano wyborów uzupełniających do zarządu klubu. W wyniku tajnego głosowania skład zarządu Pogoni Barlinek uzupełnili: Michał Osiadacz, Marek Wojtanowski, Krzysztof Strzemecki i Ryszard Woźniak. Do komisji rewizyjnej wybrany został Marek Bobiński. Pierwszy zespół rozgrywa spotkania sparingowe przed rundą rewanżową sezonu 2005/2006.


Marzec

Piłkarska wiosna opóźnia się. Wydział Gier Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej ze względu na utrzymujące się warunki atmosferyczne (zalegający śnieg na boiskach, zmrożone murawy) przekłada aż trzy kolejki ligowe. Antoni Wieczorek z powodów osobistych składa rezygnację z funkcji prezesa MKS Pogoń Barlinek. Nowym prezesem zostaje wybrany Mirosław Przyborowski.


Kwiecień

Rusza runda rewanżowa w IV lidze zachodniopomorskiej. Pogoń Barlinek rozpoczyna rozgrywki znakomicie odnosząc sześć zwycięstw z rzędu i obejmuje fotel lidera. Nasz zespół zostaje dopiero pokonany w Ustroniu Morskim przez miejscową Astrę, mając po meczu wiele zastrzeżeń do pracy arbitra tego spotkania. Serię ośmiu spotkań kwietniowych nasza drużyna kończy zwycięstwem z Darzborem Szczecinek.
 

Maj

Pogoń Barlinek obchodzi 60 lecie istnienia. Na festynie zorganizowanym w dniu 21 maja z okazji jubileuszu klubu stadion wypełnia się niemal do pełna. Punktem kulminacyjnym festynu jest mecz towarzyski pierwszoligowej Amiki Wronki z Pogonią Barlinek. W lidze nasz zespół przeżywa kryzys formy i traci fotel lidera. W meczu „o wszystko” Pogoń remisuje bezbramkowo z Regą Meridą Trzebiatów i redukuje swoje szanse awansu do minimum.


Czerwiec

Pogoń zajmuje ostatecznie trzecie miejsce w lidze. Po festynie majowym Pogoń Barlinek obchodzi oficjalne obchody 60 – lecia klubu. Z tej okazji wielu byłych zawodników, trenerów i działaczy zostaje wyróżnionych dyplomami uznania.

Największym odznaczeniem woj. zachodniopomorskiego Złotym Gryfem Zachodniopomorskim odznaczony został nasz klub MKS Pogoń Barlinek, oraz Pan Stanisław Rewers, odznaczenia wręczał Pan Józef Jerzy Faliński.

 

Lipiec

Nowym trenerem MKS Pogoń Barlinek zostaje Andrzej Rejman. Zespół po raz pierwszy od dłuższego czasu dzięki sponsorowi firmie Kopahaus Grzegorza Kopaczewskiego wyjeżdża na obóz szkoleniowy do Słubic. Zarząd klubu dokonuje wzmocnień kadry pierwszego zespołu i pozyskuje M. Jarosińskiego, P. Gajewskiego i Ł. Małowieckiego z Osadnika Myślibórz, Tomasza Spirzaka z Obry Kościan, oraz T. Muskałę z Wichra Przelewice.


Sierpień

Rusza nowy sezon 2006/2007 w IV lidze zachodniopomorskiej. Zespół Pogoni Barlinek rozpoczyna nowy sezon bardzo dobrze odnosząc cztery zwycięstwa i zostaje liderem tabeli. Zarząd klubu podpisuje umowę sponsorską z firmą Kopahaus Grzegorza Kopaczewskiego.


Wrzesień

Podobnie jak wiosną po udanym początku rundy nasza drużyna w późniejszych meczach zaczyna tracić punkty i w meczu „na szczycie” przegrywa na własnym boisku ze spadkowiczem z III ligi Flotą Świnoujście. Sponsor proponuje zmianę trenera, proponując na to stanowisko Andrzeja Buskiego. Zarząd po przeanalizowaniu dotychczasowej kariery trenerskiej nowego trenera ma wątpliwości, co do słuszności jego zatrudnienia. Dochodzi do konfliktu ze sponsorem w wyniku czego Grzegorz Kopaczewski rozwiązuje umowę sponsorską z klubem.


Październik

Zespół Pogoni Barlinek prezentuje zmienną formę przeplatając dobre spotkania ze słabszymi. Z funkcji prezesa klubu składa rezygnacje Mirosław Przyborowski. Funkcje pełniącego obowiązki prezesa zarząd powierza Henrykowi Jałowickiemu. Juniorzy Pogoni Barlinek pod okiem trenera Tomasza Nowickiego zostają mistrzami jesieni w swojej grupie rozgrywkowej.


Listopad

Decyzją Wydziału Gier Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej jesienią zostają rozegrane awansem dwie kolejki rundy wiosennej. Pogoń Barlinek w pięciu ostatnich meczach sezonu nie doznaje porażki, ale wygrywa tylko jedno spotkanie, w czterech pozostałych tylko remisuje, kończąc jesienne rozgrywki na czwartym miejscu w tabeli ze stratą trzynastu punktów do lidera Floty Świnoujście. Piotr Gajewski zostaje królem strzelców IV ligi zachodniopomorskiej zdobywając dla Pogoni Barlinek trzynaście bramek.


Grudzień

Odbywa się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków MKS Pogoń Barlinek, na którym przeprowadza się wybory uzupełniające do składu zarządu klubu. W miejsce Marka Wojtanowskiego i Mirosława Przyborowskiego, który złożył rezygnację z funkcji członka klubu w listopadzie członkowie klubu do zarządu wybierają Antoniego Wieczorka i Jana Chojnackiego. Zarząd MKS Pogoń Barlinek powierza funkcje prezesa ponownie Antoniemu Wieczorkowi.

 

                                                          Krzysztof Strzemecki 
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka