Do szopy hej pasterze...

 

Już od kilku lat szkoła Podstawowa nr 4 z inicjatywy p. Ewy Grzywny – nauczycielki sztuki i p. Jadwigi Pająk organizuje Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. W 2006 roku odbył się pod patronatem Burmistrza MiG Barlinek i wzięły w nim udział tylko szkoły z naszej gminy tj. SP1, SP4, SP Mostkowo.

 


 

Najwięcej prac na konkurs dostarczyli uczniowie z SP4 i oni też proporcjonalnie zdobyli więcej nagród niż uczniowie z pozostałych szkół, których prace też zostały wysoko ocenione. Od początku, od kiedy zrodził się pomysł organizowania konkursu, Towarzystwo Miłośników Barlinka towarzyszyło organizatorom. Jego członkowie w osobach Romany Kaszczyc, Danuty Ślepowrońskiej i niżej podpisanej brały udział w pracach jury a także częściowo, z własnej chęci, w pozyskiwaniu i fundowaniu nagród. W tego rodzaju konkursach najtrudniejszą sprawą jest ocena prac. Są one tak różne jak różni są uczniowie. Ich wyobraźnia i pomysłowość nie zna granic. Mogli  wykorzystywali różne materiały – plastelinę, modelinę, masę solną, mydło, papier, drewno, ciasto i warzywa. Ten ostatni materiał, choć nietrwały okazał się bardzo ciekawy. Proszę sobie wyobrazić postać z pora, który odpowiednio przycięty i ustawiony rozwichrzonymi korzeniami do góry ma nogi w biało – zielonych spodniach a inne postaci są wyrzeźbione z marchwi, selera i pietruszki.
 

Pomieszczenia dla Świętej Rodziny, bydlątek i gości odwiedzających Narodzonego tez były pomysłowe. Najmniej punktów przyznaliśmy tym twórcom, którzy wycinali postacie z gotowych szopek tekturowych lub wstawiali kupowane figurki. Staraliśmy się oceniać pracowitość i pomysłowość. Czy nasze oceny będą dobrze przyjęte? Staraliśmy się bardzo aby było sprawiedliwie i niech tak zostanie.

 


 

Komisja w pięcioosobowym składzie: v-ce dyr. Maria Kowalska, Ewa Grzywa, Jadwiga Pająk, Danuta Ślepowrońska i Jadwiga Drwięga nagrodziła następujących uczniów: I miejsce Grand Prix – Konrad Grygorcewicz Vd
SP 4
 

Pozostali nagrodzeni uczniowie:

Natalia Mioduszewska kl. V b  SP4

Marta Szkodzińska       kl.        SP4

Małgorzata Bekier       kl. V d  SP4

Bartek Michno             kl. V     SP4

Anna Szatkowska        kl. II      SP1

Małgorzata Strzemecka  SP w Mostkowie 8 lat
 

Wyróżniono następujących uczniów:

Nikodem Mikołajewicz  SP4

Malwina Myszkier    SP4

Adrian Szwedziak     SP4

Kamil Granowski     SP 4

Patrycja Kubicka      SP4

Mateusz Zmarzlik    SP4

Aleksander Piotrowicz SP4

Daniel Niedźweiedź l SP4

Magda Blezień        SP4

Sara Dmytruszewska SP4

 

Rozdanie nagród i wyróżnień odbyło się 14. grudnia o godz. 16.30 w obecności zaproszonych rodziców i innych gości.

Nagrodzone i wyróżnione szopki wzięły udział w aukcji, z której dochód przeznaczono na budowę kościoła św. Wojciecha na Górnym Tarasie.

Na budowę kościoła rozprowadzano również kartki świąteczne wykonane przez uczniów.
 

Na tym przedświątecznym spotkaniu, społeczności szkolnej i gości, wręczono również nagrody dla uczniów biorących udział w innych licznych konkursach takich jak: Jesienne Wiersze, na Najpiękniejszy karmnik, Kompozycja Jesienna i Jesienne Drzewa oraz za plakat pt. Palenie szkodzi. Lista nagrodzonych wisi w szkole na korytarzu i można się z nią zapoznać. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i jesteśmy mile zaskoczeni aktywnością uczniów SP4.

                                                            Jadwiga Drwięga
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka