Czerwińska i Galiński na topie !

Piotr Galiński ponownie zawitał do Barlinka. Zapytany o powód stosunkowo częstych wizyt w naszym mieście stwierdził: „Formacja Słońce – Słoneczna Gromada to unikat w skali krajowej – dlatego tutaj jestem…” 

TROCHĘ  HISTORII
Trudno policzyć od jak dawna znamy się z Kasią Czerwińską, ale od kilkunastu lat systematycznie współpracujemy przy realizacji rozmaitych układów choreograficznych. Dobrze się rozumiemy, a Kasia to jedna z najlepszych instruktorek tańca w kraju, którą podziwiam za perfekcyjną realizację moich pomysłów. Podczas spotkania nie zabrakło czasu na wspomnienia. Ku zaskoczeniu niektórych gości, a może i małych tancerzy, okazało się, że Formacja istnieje już ponad czterdzieści lat. Wcześniej w repertuarze dominowały piosenka i ruch  (lokalny odpowiednik ”Gawędy”), później zainspirowana właśnie dokonaniami Piotra Galińskiego, zajęła się tańcem jazzowym i była prekursorką tej odmiany w Polsce.

SUKCESY
O ich mistrzowskich umiejętnościach świadczą najwyższe laury w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych ,takich jak Kielce czy Konin. Warto

dodać, że na tym ostatnim byli jedynymi reprezentantami Polski, którzy zakwalifikowali się do finału i inscenizacją taneczną „ Wilk i Zając” wygrali z genialnymi tancerzami z Ukrainy i Rosji, którzy mają perfekcyjnie opanowaną technikę.

CODZIENNOŚĆ
W kontekście licznych sukcesów dziwi fakt, że na co dzień zespół tańczy w Sali przedszkola przy ulicy Leśnej w Barlinku, a nie ma pomieszczenia z prawdziwego zdarzenia. Piotr Galiński uważa, że taki wielofunkcyjny lokal byłby doskonałym rozwiązaniem i należy się nad tym poważnie zastanowić, gdyż – jak mówi - „…taka grupa to promocja nie tylko miasta ale i powiatu (…) taki zespół, to także prawdziwa instytucja”. Niewątpliwie należy także pozyskać sponsorów oraz przygotowanych wszechstronnie instruktorów tańca do pracy z młodszymi grupami dzieci.

NAJBLIŻSZA  PRZYSZŁOŚĆ.
Obecny  na spotkaniu starosta myśliborski  – Andrzej Potyra – zapewniał, że ma już pewien plan poprawy sytuacji zespołu zwłaszcza w kwestiach lokalowych. Jednak szczegółów nie chciał zdradzić. Na zakończenie pogratulował grupie dotychczasowych sukcesów i  życzył kolejnych wielkich osiągnięć w Nowym – 2007 – Roku.

PLOTKI  NIE  PLOTKI
W kuluarach podsłuchaliśmy, że Formacja Słońce –Słoneczna Gromada przygotowuje nowy układ choreograficzny, który prawdopodobnie zaprezentuje na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Mikołajkach.

Z plotek szklanego ekranu dotarło do nas, że do kolejnej edycji „Tańca z Gwiazdami” przygotowuje się Dariusz Michalczewski  (hic!), który -  jak wieść niesie – ma niezwykłe wyczucie rytmu. Czas pokaże.  

Dziękujemy za spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert. 

                                           Zdjęcia i tekst: Mariusz Szura
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka