Rozmaitości z miasta
 
 

Dobra rada

Tak się często mówi, że lepiej jest dmuchać na zimne. O co chodzi? Już mówię. O to, żeby nie dopuścić do dewastacji dopiero co odnowionej Gęsiarki, którą często nocą atakują młodzi w stanie wskazującym... Hałasują, załatwiają się gdzie popadnie i w ogóle jest „fe”. Jest propozycja, by władze miasta z policją i wsparciem biznesu zainstalowały w Rynku kamery. Wtedy wszystko widać jak na dłoni. Za kamerami przemawia również fakt, że Rynek jest reprezentacyjnym placem miasta i nie może być miejscem wyskoków. Przy okazji po raz kolejny wypływa konieczność powołania w Barlinku straży miejskiej.

Czy powyższa propozycja znowu będzie jak grochem o ścianę?

                                                                                                               

Czyste kąpieliska

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Myśliborzu, przekazał informację, że w oparciu o wyniki badań w latach 2005 i 2006. Stwierdziła, iż woda w naszym jeziorze Barlineckim oraz w kąpielisku prowizorycznym Ośrodka Wypoczynkowego „Janowo” odpowiadają wymaganiom dla wody do kąpieli.

 

Ptaki

W czasie dni barlinka podczas nocnych imprez oraz strzelania sztucznych ogni, mnóstwo ptaków powypadało z gniazd. Ptaszki oraz inne zwierzątka naszej puszczy proszą swoją nową królową aby wstawiła się za nimi.

 

BLT

Od 7. sierpnia br. w Barlinku rozpoczyna sie Międzynarodowy Obóz Wolontariacki, a tuż po nim prawdziwe szaleństwo teatralne. Kolejny już raz do naszego miasta zjedzie się mnóstwo amatorów teatru oraz wspaniałe gwiazdy.  
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka