Może do BOGDANOWA...

Oczywiście, na miły relaks i wypoczynek z daleka od zgiełku miasta i stresujących problemów dnia codziennego.

Gospodarstwo agroturystyczne Bogdanowo położone malowniczo wśród dzikiej przyrody w niewielkiej wioseczce Łubianka na trasie z Barlinka do Gorzowa zaprasza przez szeroko otwarte wrota. Właścicielami i gospodarzami tu są pp. Lidia i Bogdan Wawrzynowiczowie, którzy od podstaw zbudowali i urządzili Bogdanowo. Dom architektonicznie wkomponowuje się w całość wsi, jego zabudowę i przyrodę. To budynek parterowy z poddaszem dla gości i turystów. Obejście stanowią ogródki i grządki kwietne, łagodnie wrastające w dziką roślinność.

Na placu wokół domu – drewutnie, studnia ( z kranem), domek biesiadny, huśtawka, stanowisko na ognisko, gril, wędzarnia; nieopodal stawy do wędkowania. Po placu i domu chodzi duży pies, jakże sympatyczny, mając wszystko na baczeniu; to Bosman ( ma 7 lat).Atutem Bogdanowa jest przestrzeń z bajkowej urody przyrodą i okalającym w perspektywie pierścieniem naturalnych lasów i zadrzewień. Gospodarstwo zrzeszone jest w Szczecińskim Stowarzyszeniu   Agroturystyczym; istnieje na portalach agroturystycznych. Działa dopiero od roku, oferując gościom usługi na należytym poziomie. Większość gości – przez internet. „Bogdanowo” specjalizuje się w usługach dla ludzi dorosłych i grup zorganizowanych młodzieży do 20 osób (10-17 lat), posiadając kartę kwalifikacyjną obiektu.

Wszystkie 4 pokoje gościnne (żółty, zielony, morelowy i niebieski) mają łazienki i porządne wyposażenie. Turyści mogą korzystać z internetu.

Gospodarstwo ma charakter ekologiczny, jest tu przytulnie. Wpisujący się do kroniki goście określają Bogdanowo jako „błogie miejsce, gdzie wszystko jest super... tu znajdziesz serdeczną gościnę i atmosferę spokoju, ... jedzenie pyszne i okolicę niesamowitą...”

Wspaniale jest wpaść tu chociaż na chwilę i uraczyć się aromatyczną kawą oraz pogawędką z gospodarzami, dla których są moje gorące wyrazy uznania i szacunku dla ich pracy.                           

 Urszula Berlińska
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka