WIGILIE, WIGILIE

Już od iluś lat w okresie grudnia odbywają się liczne spotkania różnych organizacji, firm czy stowarzyszeń.

W TMB

14 grudnia przy opłatku spotkali się członkowie TMB, którzy zeszli się, by pożyczyć sobie pięknych świąt, nadziei na dobro i wszelkiej pomyślności.

Na stole nakrytym białym obrusem pojawiły się śledzie, barszcz, smakowite pierogi z kapustą i grzybkami, kutia, kompot z suszu i pierniczki.

Dekorowały stół świece, stroiki Ali i sianko. Urody temu wieczorowi przydawała piękna choinka ubrana w sukienkę z lśniących czerwonych bombek, koralików złocistych i wesołych lampek. Miłymi słowami życzeń, skierowanymi do nas, zwrócił się prezes TMB Andrzej Potyra, który wspiera nas w działaniach i zawsze dodaje otuchy w trudnych chwilach. Do śpiewanych kolęd przygrywali: Jan Bernacki (akordeon) i Tadeusz Szyld (gitara).

W Domu Dziecka

15 grudnia o godz. 1700 w stołówce Domu Dziecka przy Polanie Lecha rozpoczął się wieczór wigilijny przygotowany dla przyjaciół tej placówki i sponsorów, którzy ciągle pomagają w potrzebie dzieciom. W tym celu wychowankowie i wychowawcy przygotowali piękną szopkę, choinkę i kolorowe dekoracje. Mieszkańcy tego domu zaprezentowali się w przedstawieniu Jasełek, które bardzo podobały się przybyłym gościom. Najbardziej wzruszająca piosenka dzieci „Życzenia do spełnienia” poruszyła niejedno serce. Wiele radości przyniósł oczywiście uroczy Św. Mikołaj, rozdający paczki nie tylko ze słodyczami. Ogromnie hojni okazali się sponsorzy, którym gorące serdeczne podziękowania za wspaniałe prezenty dla wychowanków. Z okolicznościowym słowem – życzeniami wystąpił starosta Janusz Winiarczyk.

Specjalnym gościem wieczoru był chór seniorów „Retro”, który cudownie zaśpiewał repertuar kolęd polskich; wspaniale więc wypadł występ tego zespołu, zbierając gorące oklaski i wychowanków i dorosłych. Brawa dla p. Rysia Bernackiego.

Honory gospodyni wigilii pełniła p. dyr. Dorota Bartosiewicz.

W pewnym momencie nad Domem Dziecka zrobiło się niezwykle pięknie i nastrojowo; księżyc swym blaskiem rozświetlił dom dzieci tu żyjących i mieszkających... stąd chodzących do szkoły, do kościoła, do miasta... Wszyscy przełamywali się białym opłatkiem, życząc dużo dobrego, zdrowia i spełnienia marzeń, bez których życie traci sens.

Z potraw podano: śledzie, rybę w jarzynach, sałatkę i ciasto; kawę i herbatę.

Trzeba powiedzieć, że zarówno dzieci jak i personel bardzo cieszyli się z przybyłych gości i wzajemnie. Dziękujemy Wam kochani za ten wzruszający wigilijny wieczór, który łączy nas wszystkich w jednym ludzkim domu.

Urszula Berlińska
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka