Królowa w Centrum (uwagi) 

W jeden grudniowy dzień, a dokładniej w przedświąteczną  sobotę Barlinek zaprezentował się w centrum handlowo-rozrywkowym GALAXY w Szczecinie. Uroczystość rozpoczęła Królowa Puszczy Barlineckiej ze swym dworem – skrzatami, zielonym Janem, boginkami, śnieżynkami, aniołami (to Wiatraki) tancerkami (to Uśmiechy) i wokalistkami (to Presto). Królowa z magicznego Barlinka przywiozła serdeczne życzenia wspaniałych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, a jej dostojne wejście przy fanfarach skupiło uwagę wielu gości Galaxy.

Po ceremonii otwarcia królewski orszak złożony z tych barwnych postaci przedefilował po wszystkich piętrach centrum pozdrawiając i zapraszając kupujących do Barlinka. Po powrocie na scenę, która znajdowała się na parterze, zaczęła się prezentacja naszych zespołów. Uśmiechy w bardzo okrojonym składzie, ale jak zwykle wdzięcznie wykonały tango i inne układy. Dziewczyny z zespołu Presto kolędy i piosenki z repertuaru „Filipinek” dobrze znanych szczególnie szczecinianom. Przecież tu w Szczecinie zaczynały swoją wielką popularność, stąd się wywodzą. Prócz prezentacji na scenie Barlinek przywiózł swoją ceramikę. Na zaaranżowanym przez T. Bartkiewicz stoisku pracowni ceramicznej nabyć można było prace min. liście i piękne anioły. Wzbudzały one duże zainteresowanie wśród kupujących. Na scenie działo się dużo, bo obok naszych zespołów w blokach tematycznych prezentowała układy taneczne młodzież z grupy z Fitness Uniwersum ze Szczecina, a także miał miejsce pokaz mody, kolekcji zimowych i karnawałowych. Imprezę prowadzili Jacek Porada z Telewizji Szczecin i Katarzyna Mielcarek z barlineckiego Centrum Informacji Turystycznej. Wspólnie przekazywali wiele informacji o naszym mieście, a następnie „przepytywali” słuchaczy w zamian za ciekawe upominki.

To całe zamieszanie powodowało że „rzeka” klientów Galaxy, wśród której byli także barlinianie, zatrzymywała się by obserwować co się dzieje. Królowa Puszczy wraz Panią Kasią z wdziękiem zapraszały do odwiedzenia Barlinka, zapraszały do udziału: w Świętojankach, w ceremonii koronacji nowej królowej, w Lecie Teatralnym (już XIV), w innych wydarzeniach kulturalnych naszego miasta.

W ubiegłym roku Królowa Puszczy i jej dwór byli gośćmi centrum handlowego Panorama w Gorzowie Wlkp. W tym roku wizyta Królowej była specjalnym wydarzeniem w centrum Galaxy w Szczecinie. Udział w takich działaniach, to jest jeden ze sposobów promowania Barlinka w regionie, w województwie. A efekty? Na nie trochę trzeba będzie poczekać, może do lata. Do Szczecina uczestników dowiózł i bezpiecznie „dostarczył” z powrotem do Barlinka Pan Bolesław – kierowca, za co mu serdecznie wszyscy dziękujemy.  

GP
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka