Jesienna czwórka

W Szkole Podstawowej nr 4 w miesiącach jesiennych odbywało się wiele wydarzeń przyrodniczych. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowali różne interesujące działania. Szkolne Koło LOP z opiekunką J. Pająk prezentowało badania czystości powietrza Barlineckiego. Zorganizowało również w listopadowy dzień spotkanie pt. „Jesienne nastroje”, na którym miało miejsce podsumowanie różnych projektów jak. np. dnia jabłka czy konkursu na kompozycję jesienną i wiersz. Na stronie internetowej SP 4 http://sp4barlinek.neostrada.pl są dostępne wiersze, które zgłoszone zostały do konkursu. Najbardziej utytułowani w konkursach to: Agnieszka Ryńska z VId, Katarzyna Wirhanowicz z VIb i Marysia Dokurno z IVc - otrzymały drobne upominki. Obecni na spotkaniu: dzieci, rodzice, nauczyciele dowiedzieli się (a może tylko przypomnieli sobie) jakim ważnym i cennym, a obecnie trochę zapominanym owocem jest jabłko. W prawdziwie jesienną atmosferę wprowadziła wszystkich Deszczowa Piosenka, a następnie przysłowia, informacje o drzewach i wiersze znanych oraz młodych poetów, również tych konkursowych, w interpretacji uczniów. Na zakończenie zostały wręczone legitymacje nowym członkom LOP, którzy już aktywnie włączają się w prace koła.

W listopadzie odbyła się także II edycja „Jesiennego popołudnia z przyrodą”. Tegoroczna przebiegała po hasłem „Święto ziemniaka”. Rozpoczęło je widowisko muzyczne, w którym dzieci przebrane za różne zwierzęta, w takt topowych melodii prezentowały teksty o środowisku, o przyrodzie, o...! o ziemniaku. Wiele uśmiechu i burzę oklasków wywołała odpowiednio przerobiona scenka – prezentująca dwa zwaśnione rody Karguli i Pawlaków – a dotyczyła zbiórki i segregacji odpadów. Świetnie wypadł pokaz mody wykopkowej (ciekawa propozycja). Dużą frekwencją cieszyły się „ziemniaczane” konkursy. Działała też jesienna kawiarenka, pełna przysmaków z ziemniaków. Te specjały przygotowali rodzice, a wszyscy obecni chętnie je próbowali. To szkolne spotkanie odbyło się dzięki zaangażowaniu Pań B. Lisowskiej, M. Tumasz, M. Kozar.

Działania te integrują społeczność szkoły i rodziców. Jest to interesujący sposób wspólnego spędzenia popołudnia i możliwość poznania swoich licznych talentów.

GP
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka