Rozmaitości

Drogie działki

Działka budowlana o pow.16 arów przy ul. Słonecznej, została sprzedana w drodze przetargu za 97 tys. zł (60 zł/m kw.). Do sprzedaży na własność wyznaczono działkę o pow. około 20 arów pod budowę kolejnego pensjonatu wczasowego na terenie po byłym Ośrodku Wczasowym AWF.

Wspólnoty kupują

Już dwie wspólnoty mieszkaniowe podjęły decyzje o zakupie działki gruntów wokół swoich budynków, po wprowadzeniu przez RM - 95 % ulgi przy sprzedaży gruntów przyległych do budynków wspólnot. Trzy kolejne wspólnoty zamierzają podjąć podobną decyzję. Niektóre wspólnoty zamierzają ogrodzić zakupione działki i zainstalować elektroniczne czujniki wjazdu.

Zniszczona tablica

Pomimo kilkukrotnego przypominania służbom miasta, o niewielkim uszkodzeniu jednej z tablic prezentującej walory jeziora Barlineckiego, nie zostało ono naprawione. Obecnie zniszczenie jest takich rozmiarów, że naprawa jest praktycznie niemożliwa i tablica nadaje się tylko do wyrzucenia, a szkoda jej.

Formacja Słońce ponownie wygrywa

FORMACJA SŁOŃCE kolejny raz pokazała swój kunszt taneczny na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Mikołajkach, zajmując 1 miejsce w najbardziej oblężonej kategorii festiwalu.

Opóźniona sprzedaż mieszkań

Czytelników interweniujących w sprawie przedłużającego się okresu wykupu mieszkań komunalnych w bloku ul.Kozia 8 informujemy, że proces przygotowania lokali do sprzedaży (mapy, pomiary pionów, mieszkań, piwnic, udziałów w gruncie i wycen), potrwa jeszcze około trzech miesięcy.

Wielkie sprzątanie

Przypominamy wszystkim młodszym i starszym użytkownikom i właścicielom biurek, że w tym miesiącu powinni szczególnie zadbać o ten mebel. Otóż 8-go stycznia obchodzimy Dzień Sprzątania Swojego Biurka. Niektórym trudno jest utrzymać na nim porządek. My również coś na ten temat wiemy.

Oddadzą część Grodzkiej

Nasza SM Piast, wystąpiła z wnioskiem do UMiG o wydanie działki wraz z budynkiem przy ul.Grodzkiej nr 12, gdyż po inwentaryzacji terenu okazało się, że jest prawnym użytkownikiem wieczystym tej nieruchomości. Gmina musi więc wykwaterowac mieszkające tam osoby i wydać spółdzielni tą nieruchomość. Postaramy się ustalić, kto popełnił taki oczywisty błąd.

 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka