…pokój ludziom dobrej woli

Zima to piękny okres… Święta, radość, niespokojne aczkolwiek miłe oczekiwanie na to, co przyniesie Nowy Rok… Miliony osób na całym świecie stają się dla siebie bardziej życzliwe i pomocne. O tym, że i Barlinek to miasto pełne ludzi o wielkim sercu mogliśmy przekonać się 10 grudnia w BOK. Panorama, kiedy to miał miejsce koncert charytatywny, gdzie gwoździem programu była nasza barlinecka perła - chór HALKA. Cały dochód z biletów z imprezy został przekazany na zakup nowego ultrasonografu.

Obok HALKI na barlineckich deskach zaprezentowały się jeszcze inne zespoły: „Rozśpiewana paczka zgrana” ze Szkoły Podstawowej nr 4, oraz girlsband Presto, pod kierownictwem Zbigniewa Bociana. Uzupełnieniem tego pełnego uroku wieczoru były Jasełka, w wykonaniu Wiatraczków, a nasza teatralna mentorka - Elżbieta Chudzik, która prowadziła cały koncert, poradziła sobie jak zwykle świetnie.

W czasie przerwy można było kupić, skonsumować lub tylko podziwiać prawdziwe arcydzieła świąteczne. Zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich m. in. z Giżyna, które proponowały nam własnoręcznie przygotowane specjały wprost na wigilijny stół. Prócz potraw można było nabyć piękne lalki, wieńce adwentowe, ramki do zdjęć, świece woskowe oraz wazony - jednym słowem idealne świąteczne podarki.

Po występie chóru odbyła się bardziej oficjalna część, podczas której podziękowano Brygidzie Liśkiewicz, Romanie Kaszczyc oraz Dariuszowi Przewięźlikowskiemu, albowiem pieniądze pochodzące z aukcji dzieł ich autorstwa umożliwią barlineckiemu szpitalowi zakup nowego ultrasonografu. Poza tym głos zabrał również prezes Gospodarczego Banku Spółdzielczego - Zbigniew Wielgosz, który oświadczył, że od 20.12.2004 do 20.01.2005 10% zysków banku wspomoże akcję „USG” i tylko od nas zależy, jak wysoka będzie to kwota.

Na koniec wieczoru odbył się jeszcze występ Presto, podczas którego wokalistki przedstawiły nowe aranżacje znanych kolęd i pastorałek.

Małgorzata Maciejewska

Ps. Łączny dochód z koncertu wyniósł dokładnie 2.318, 80 zł
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka