Kryminałki

* Przerwa międzylekcyjna stała się dla jednego z uczniów barlineckich szkół prawdziwym horrorem. Został on wywołany na teren przyszkolny przez kolegę na papierosa. Tam „jak spod ziemi”, pojawił się z nożem w ręku zamaskowany mężczyzna, który zażądał od ucznia wydania wartościowego telefonu komórkowego. Poszkodowany wolał nie ryzykować, podporządkował się żądaniom przestępcy i telefon wydał. Prowadzący działania policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawcę, którym okazał się młody mężczyzna mieszkający w Barlinku. Za bandycki czyn w „nagrodę” został aresztowany. W toku dalszych czynności okazało się, że zaproszenie na papierosa było „nagrane” przez szkolnego kolegę, który za swój czyn stanie przed Sądem dla Nieletnich.

* 30 listopada na ul.Gorzowskiej, mieszkanka naszej gminy, jadąca chodnikiem rowerem z zakupami, w bliżej nie ustalonych okolicznościach, wpadła pod koła jadącego ciągnika z przyczepami. W wyniku odniesionych obrażeń poszkodowana, mimo interwencji lekarzy, zmarła w szpitalu. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Prowadzone postępowanie ma wyjaśnić przyczyny zaistnienia wypadku.

* Kradzież metalowych ulicznych pokryw kanalizacyjnych może mieć trudne do przewidzenia i tragiczne skutki. Tym razem ofiarą złomiarza-złodzieja stał się przechodzień, który wpadł do odkrytej studzienki i doznał groźnego złamania nogi. Dochód złodzieja wyniósł przypuszczalnie 5 zł, ale skutki będą znacznie droższe. W przypadku ustalenia sprawcy kradzieży, odpowie on nie tylko za kradzież, lecz także za stworzenie zagrożenia życia i zdrowia. Apelujemy do mieszkańców naszej gminy o zgłaszanie takich faktów, bo przecież i my możemy być ofiarami tego kretyńskiego złodziejstwa.

* Kolejnym przykładem bezmyślności złodziejskiej, wykazała się grupa kilku mieszkańców gminy Lipiany, którzy z terenu naszej gminy ukradli samochód osobowy Polonez. Po zużyciu paliwa, porzucili skradziony samochód na terenie gminy Lipiany. Tam, przy pomocy siekier i pomocy innych osób, rąbali poszczególne elementy samochodu i sprzedawali je na złom. Nasi policjanci okazali się skuteczni i ustalili zarówno sprawców kradzieży jak i sprawców porąbania skradzionego samochodu. Wszyscy uczestnicy przestępczego działania będą mieli sprawy karne. Zysk ze sprzedaży samochodowego złomu był niewielki.

* Policja apeluje do wybierających się na sylwestrowe bale, aby we właściwy sposób zabezpieczyli mieszkania na czas nieobecności w domu. Najlepiej poprosić o nadzór nie balujących sąsiadów.

* Policjanci po raz kolejny apelują do użytkowników pojazdów o nie kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Jeśli wypiłeś alkohol nie kieruj pojazdem !!!

Zebrał SO
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka