Nowy komin w PEC-u

Komin kotłowni barlineckiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przy ul. św. Bonifacego wymagał natychmiastowego remontu. Cały komin ma wysokość 28 metrów, a należało wymienić dwunastometrowy, górny jego odcinek.

Do wykonania tej wyjątkowej operacji dyrekcja PEC-u zamówiła wyspecjalizowaną firmę z barlineckim rodowodem. Jedyną taką działającą od 1996 roku jest firma KOBA – Zakład Robót Budowlanych, której właścicielem jest mgr inż. Dariusz Kociemba z Barlinka.

Wymiana odcinka komina wymagała niemal zegarmistrzowskiej precyzji i alpinistycznych umiejętności. Najpierw trzeba było zdemontować uszkodzony odcinek, a następnie zamontować nowy, wykonany także w barlineckiej firmie METPOL.

Dzięki bardzo dobrym warunkom pogodowym, a także doświadczeniu ludzi pracujących w Kobie operacja ta trwała tylko 2 dwa dni. PEC może już się pochwalić nowym, „bezpiecznym” kominem.

Firma KOBA może już się pochwalić wieloma inwestycjami wykonanymi na terenie województwa zachodniopomorskiego i nie tylko. Kominy w Złocieńcu, Resku, Zielonej Górze, a także obecnie remontowany w Policach to dzieło barlineckiej firmy. KOBA wykonywała także prace dla Telekomunikacji Polskiej – pracownicy tej firmy pionizowali – jak to się fachowo nazywa – maszty wież nadawczych o wysokości od 30 do 70 metrów.

W firmie stale pracuje ok. 10 ludzi, wszyscy posiadają specjalistyczne przeszkolenie w zakresie stosowania technik alpinistycznych w pracach wysokościowych.

KK
 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka