Minister Piechota w Barlinku

Federacja Młodych Socjaldemokratów jest stowarzyszeniem skupiającym w sobie młodych, aktywnych społecznie i świadomych politycznie ludzi, którzy wiedzą czego chcą od życia, i wiedzą, jak to osiągnąć.

Barlinecki Oddział FMS powstał w grudniu 2003 roku i działa do dziś, realizując wiele interesujących projektów. Jednym z nich jest cykl comiesięcznych spotkań pod nazwą „Społeczno – polityczne pogawędki kawiarenkowe”, które mają na celu, poprzez kontakt ze znanymi osobistościami, zachęcić młodych ludzi do większego zaangażowania w życie społeczne i polityczne naszej gminy. Obok debat z politykami, zamierzamy promować utalentowanych, młodych ludzi, którzy podczas naszych spotkań będą mogli zaprezentować swoje umiejętności.

Pierwsze, inauguracyjne „Społeczno – polityczne pogawędki kawiarenkowe” miały miejsce 19 września br. o godz. 1700 w kawiarni Maxi Music przy BOK Panorama. Gościem honorowym był Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki i Pracy – Jacek Piechota, który przyjechał wraz z małżonką. Obecni byli również Starosta Powiatu – Janusz Winiarczyk, Radni Miejscy, Dyrektorzy Jednostek UMiG, Prezesi Spółek Gminnych, członkowie FMS z Myśliborza, Dębna, Lipian i Pyrzyc oraz młodzież z naszego miasta, do której głównie jest kierowane nasze przedsięwzięcie.

Całość spotkania poprowadzili Cezary Krzyżanowski (Przewodniczący FMS O/Barlinek) oraz Ewa Jadach (Sekretarz FMS O/Barlinek).W przyjaznej atmosferze, przy filiżance kawy i ciastkach, zadawano pytania Panu Ministrowi, które, jak sam stwierdził, nie należały do łatwych i przyjemnych, ale udzielił na wszystkie treściwych i konkretnych odpowiedzi.

Należy zaznaczyć również, że dodatkową atrakcją otwierającą imprezę był występ muzyczny Pana Jarosława Mielcarka, który swoją grą wprawił wszystkich zebranych w stan zadumy. Na spotkaniu miał zabrzmieć tylko jeden utwór, ale na zakończenie, na specjalne życzenie Pana Ministra, Pan Jarosław zaśpiewał jeszcze raz.

Uroczystość zakończyła się parę minut przed godz. 2000.Dodać należy, że na pamiątkę udziału w „Społeczno – politycznych pogawędkach kawiarenkowych” Pan Piechota otrzymał od członków FMS O/Barlinek upominki - misę ceramiczną (wykonanie Łukasz Skawiński, członek FMS O/Barlinek) oraz młodzieżową karykaturę swojej osoby (wykonanie Karina Olechnowicz).

Co by nie mówić, impreza była udana. Kto nie był, ma czego żałować. Ale może to nadrobić, biorąc udział w kolejnym spotkaniu z tego cyklu, które odbędzie się 24 października br. o godz. 1700 w tym samym miejscu. Choć swoją formułą będzie przypominało to wrześniowe, to jednak odróżniać się będzie tym, że gości honorowych będzie dwóch, ale kto to będzie, dowiecie się wkrótce.

Zatem pozostaje mi tylko zaprosić wszystkich chętnych do wzięciu udziału w naszym przedsięwzięciu. Zapewniam, że będzie to owocne i interesujące doświadczenie.

Ewa Jadach

Sekretarz FMS O/Barlinek

 

Copyright (c) 2004 Echo Barlinka