Centrum Wspierania Modzieży już działa

2 kwietnia otwarto oficjalnie w Barlinku Centrum Wspierania Młodych. Ma ono wspierać młodych, mających do 30 lat, ludzi w szukaniu pracy badź w zakładaniu własnych firm. Swoim zasięgiem obejmie obszar województwa zachodniopomorskiego.

Centrum finansowane jest przez włoską fundację UNIDEA. Fundacja ta pomaga młodym ludziom w krajach rozwijających się. W Barlinku na otwarcie Centrum przybyła sekretarz generalny tej fundacji Francesca Gori. Byli także przedstawiciele Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, z prezesem Krzysztofem Mularczykim i wiceprezesem Moniką Szymańską. Były władze Barlinka i powiatu myśliborskiego.

Centrum Wspierania Młodych jest spadkobiercą Centrym Wspierania Przedsiębiorczości, które funkcjonowało w Barlinku przez 1 rok, a finansowane było ze środkum warszawskiej Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa. Finansowanie tamtego programu już się zakończyło i obecnie jest kontynuowane przez CWM.

W Barlinku Centrum, kierowane przez Czesława Czerwika, organizować będzie szkolenia, doradztwo zawodowe, udzielać mikropożyczek, szkolić grupy producenckie, pośredniczyć w poszukiwaniu pracy. A że sytuacja na naszym rynku pracy jest bardzo trudna, Centrum będzie miało wiele do zdziałania. I już to czyni.

Na fotografii: Francesca Gori – sekretarz generalny fundacji UNIE.

(k)