Sport

Zmiany w składzie Pogoni
W składzie Pogoni w porównaniu z rundą jesienna nastąpiły następujące zmiany:

Ubyli: Rafał Witkowski, Adam Gałęski, Andrzej Niedźwiedź, Bogdan Krawczyk (wszyscy do rezerw), Arkadiusz Skórczyński (GKP Gorzów)

Przybyli: Tomasz Zwoliński, Paweł Spych, Marcin Kądziela (wszyscy z drużyny juniorów), Przemysław Kochan (Polonia Słubice),

 

Przygotowująca się do rundy wiosennej drużyna Pogoni rozegrała kilka sparringów:

Pogoń - Pogoń II 6:2 (Diaków, Grabias, Kochan, Świderski, Zdunowski, Zwoliński)

Pogoń – Odra Górzyca 3:2 (Diaków, Skop, Zwoliński)

Pogoń – Uran Trzebicz 3:0 (Diaków, Kochan, Zwoliński)

Pogoń – Polonia Słubice 3:3 (Kochan – dwie, Zwoliński)

Pogoń – GKP Gorzów 3:1 (Magryta, Zwoliński, Milewicz)
 


Miejski Klub Sportowy Pogoń Barlinek informuje, że spotkania piłki nożnej o mistrzostwo IV ligi w sezonie Wiosna 2004 będą rozgrywane na stadionie przy ul. Sportowej w Barlinku w terminach:

13.03.2004 (sobota) godz. 15.00        Pogoń - Rega-Merida Trzebiatów

20.03.2004 (sobota) godz. 15.00        Pogoń - Ina Goleniów

27.03.2004 (sobota) godz. 15.00        Pogoń - Victoria 95 Przecław

10.04,2004 (sobota) godz. 15.00        Pogoń - Lech Czaplinek

21.04.2004 (środa) godz. 17.00          Pogoń - KP Police

01.05.2004 (sobota) godz. 17.00        Pogoń - Piast Choszczno

08.05.2004 (sobota) godz. 16.00        Pogoń - Pomorzanin Nowogard

22.05.2004 (sobota) godz. 17.00        Pogoń - Sokół Pyrzyce

05.06.2004 (sobota) godz. 16.00        Pogoń - Darłovia Darłowo
 

Turniej trampkarzy

WALCZYLI O PUCHAR

Od 25 stycznia br. zaczęły się Halowe Turnieje Piłki Nożnej. Pierwszy z całej serii trzech turiejów rozegrali najmłodsi - trampkarze. Do zmagań przystąpiło 8 drużyn z 6 miejscowości: Barlinka, Choszczna, Lipian, Pełczyc, Przelewie i Zieleniewa.

Mecze rozegrano w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr l. Klasyfikacja końcowa po rozegraniu 14 meczy wyglądała następująco:

1. PIAST Choszczno, 2. POGOŃ I Barlinek, 3. KŁOS Pełczyce, 4. STAL Lipiany, 5. WICHER II Przelewice, 6. ZJEDNOCZENI Zieleniewo, 7. WICHER I Przelewice, 8. POGOŃ II Barlinek

Zawodnicy zmagali się o puchar dyrektora Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Barlinku, który wręczał zwycięskiej drużynie Zdzisław Kik. Oprócz najlepszej drużyny wybrano także najlepszego bramkarza, którym został Tomasz Banaszczyk z POGONI I Barlinek. Najlepszym zawodnikiem okrzyknięto Tomasza Muskalę z Wichra II Przelewice, zaś królem strzelców Adama Gurazdę z Piasta Choszczno. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepszych dodatkowo nagrodzono pucharami.


Halowych rozgrywek ciąg dalszy...

STARCIE KLAS A – B

Kolejny Halowy Turniej Piłki Nożnej rozegrali już jej starsi sympatycy. W pierwszą niedzielę lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr l, klasy A i B stoczyły 15 meczy. W rozgrywkach udział wzięło tym razem 6 drużyn z: Lutówka, Mostkowa, Płonna, Strąpia, Starej Dziedziny i Giżyna.

Po rozegraniu 15 meczy klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

1. KORAL Mostkowe (l l pkt.) 2. TROJAN Strąpie (10 pkt.) 3. ŻĄDŁO Stara Dziedzina (8 pkt.) 4. GROM Płonno (8 pkt.) 5. ISKRA Lutówko (4 pkt.) 6. POLONIA Giżyn (0 pkt.).

W rozgrywkach tych zawodnicy zmagali się o puchar dyrektora Barlineckiego Ośrodka Sportu Turystyki i Rekreacji, który był zarazem organizatorem turnieju. Ceremonii wręczenia pamiątkowych dyplomów i pucharów dokonała dyr. BOSTiR-u Katarzyna Mielcarek.

Jak i w pierwszym turnieju tak i teraz wybrano najlepszych zawodników w kategorii: najlepszy bramkarz - Piotr Jóśko z Iskry Lutówko, najlepszy zawodnik całego turnieju - Krystian Staszeski z Korala Mostkowe, natomiast królem strzelców został Bartłomiej Mirek z Żądła Stara Dziedzina.

Mecze komentował niezastąpiony Henryk Jałowicki, natomiast zaraz po ich zakończeniu wszystkie drużyny zaproszono na ciepły poczęstunek.

Skład zwycięskiej drużyny Korala Mostkowe, którą prowadzi trener Pawel Standarski: Piotr Jóśko - bramkarz, Krzysztof Serwatkiewicz, Bartłomiej Wilk, Przemysław Hyba, Paweł Gadzala, Jerzy Grzelak, Zbigniew Czopik, Marcin Prymus i Wiktor Zmarzlik.


Ostatnie starcie

ROZGRYWKI DZIKICH DRUŻYN

III Halowy Turniej Piłki Nożnej rozegrany zostył 8 lutego br. pomiędzy “dzikimi drużynami" na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr l w Barlinku. Rozegrano 21 meczy, w których udział wzięło tym razem 7 drużyn m. in. z: Lipian, Bariinka, Gorzowa, Przelewie i Słubic.

Na duże brawa i pochwałę zasłużył zespół Stal Lipiany, który wykazał dobre przygotowanie realizując prawie wszystkie założenia taktyczne i sytuacje podbramkowe. Wspaniałą grę tego zespołu zauważyli i docenili sędziowie, nagradzając jednego z rozgrywających - Dariusza Kudrewicza tytułem najlepszego zawodnika całego spotkania.

Tytułem najlepszego bramkarza okrzyknięto Sebastiana Franasa, natomiast królem strzelców został Konrad Jarecki - obaj zawodnicy z zespołu EKO-TERM Kłodawa. To właśnie ta drużyna zwyciężyła w ostatnich halowych rozgrywkach zdobywając najwyższą liczbę punktów z pośród trzech dotychczasowych spotkań.

Klasyfikacja końcowa po zakończeniu rozgrywek wyglądała następująco:

1. EKO-TERM Kłodawa z Gorzowa Wikp. (16 pkt.), 2. CZERWONE DIABEŁKI z Barlinka (13 pkt.), 3. EMERYCI z Barlinka (13 pkt.), 4. STAL LIPIANY (8 pkt.), 5. DI BRZUCHEN z Barlinka (4 pkt.), 6.  POLONIA II NADODRZE KLONOWICE Slubice (3 pkt.), 7. OLD BOYS PRZELEWICE (3 pkt.)

W ostatnim spotkaniu drużyny zmagały się o puchar burmistrza miasta i gminy Barlinek. Ceremonii wręczenia pamiątkowych dyplomów i pucharów dokonał Zygmunt Siarkiewicz, przy pomocy dyr. BOSTiR-u Katarzyny Mielcarek, która m.in. jednocześnie z Sylwestrem Wrońskim była organizatorem halowych imprez rozgrywanych przez trzy kolejne niedziele.

W imieniu całego zespołu organizacyjnego BOSTiR składamy serdeczne podziękowania pani Danucie Tomialojć za użyczenie hali sportowej w SP nr l.

(map)


Halowe granie

W styczniu zakończyły się rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej, które rozgrywane były w hali Szkoły Podstawowej nr 1. Barlineckie zmagania dostarczyły kibicom a zwłaszcza samym ich uczestnikom sporych emocji.

W lidze wystąpiło jedenaście zespołów, dziewięć z Barlinka i po jednej drużynie z Mostkowa i Płonna. W pierwszym etapie rozgrywek zespoły rozgrywały mecze systemem każdy z każdym. Do finału kwalifikowały się cztery najlepsze drużyny. Po fazie grupowej tabela wyglądała następująco:

1. Czerwone Diabełki          10            26            55:16

2. Okleina                              10            24            54:17

3. Piwosze                             10            22            48:14

4. Old Boys                          10            19            45:24

5. Drink Team                       10            18            34:33

6. Koral Mostkowo             10            14            27:33

7. Pluton                               10            12            20:32

8. FC Zbieranina                  10            7              29:55

9. MTH                                 10            6              20:60

10. Di Brzuchem                   10            5              22:41

11. Grom Płonno                  10            2              24:54      

W decydujących potyczkach cztery najlepsze zespoły ponownie spotkały się ze sobą. Po ciekawych pojedynkach ustaliły one końcową kolejność, która przedstawia się następująco: 1m.- Piwosze, 2m.- Okleina, 3m. – Czerwone Diabełki, 4m. – Old Boys. Najlepszym zawodnikiem ligi został uznany Paweł Gadzała (Koral Mostkowo), najlepszym bramkarzem Henryk Rychter (MTH), natomiast królem strzelców został Mariusz Guraj (Czerwone Diabełki) z 16 bramkami na koncie.

Skład zwycięskiej drużyny: Tomasz Michałowicz, Arkadiusz Skórczyński, Sylwester Wroński, Radosław Pieczko, Piotr Drobotko, Rafał Zieliński, Tomasz Nowicki, Jan Rączewski, Leszek Wiśniak, Jacek Staszkiewicz, Paweł Bunda, Maciej Kawalec.

Organizatorem rozgrywek była Szkoła Podstawowa nr 1, a głównym ich koordynatorem Leszek Wieczorek. Była to pierwsza edycji ligi halowej i spotkała się z dużym zainteresowaniem. Nie wątpimy, iż za rok będzie podobnie a zmagania w halowej lidze piłkarskiej na stałe wpiszą się w kalendarz sportowych imprez. Wszystkim uczestnikom, zwłaszcza zwycięskiej drużynie gratulujemy i życzymy powodzenia za rok.

 Paweł Barabasz


Mistrzostwa Powiatu

W styczniu i lutym rozegrano w Barlinku w ramach Mistrzostw Powiatu klika turniejów uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorem ich była filia Międzyszkolnego Ośrodka Sportu “Szkuner” w Barlinku. Areną zmagań natomiast hala Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Jeziornej.

Mistrzostwa powiatu w piłce nożnej szkół gimnazjalnych.

Dziewczęta: 1) Gimnazjum Dębno, 2) Gimnazjum Myślibórz, 3) Gimnazjum nr 2 w Barlinku;

Chłopcy: 1) Gimnazjum Dębno, 2) Gimnazjum Myślibórz, 3) Gimnazjum nr 2 w Barlinku;

Mistrzostwa powiatu w siatkówce szkół ponadgimnazjalnych.

Dziewczęta: 1) ZSP nr 2 w Barlinku, 2) ZSP nr 2 w Myśliborzu, 3) ZSP nr 3 w Myśliborzu, 4) ZSO w Barlinku, 5) ZSP nr 1 w Barlinku;

Chłopcy: 1) ZSP nr 3 w Myśliborzu, 2) ZSP nr 2 w Barlinku, 3) ZSP nr 2 w Myśliborzu, 4) ZSP nr 1 w Barlinku, 5) ZSO w Barlinku;

Mistrzostwa Powiatu dziewcząt w unikoheja (Igrzyska młodzieży szkolnej).

1) SP 3 w Dębnie, 2) SP nr 1 w Barlinku, 3) SP Różańsko, 4) SP nr 1 w Myśliborzu;

W marcu zostaną rozegrane kolejne turnieje, oto terminarz:

5 marca (piątek) – Halowe Mistrzostwa Powiatu chłopców w “piątkach” piłkarskich w ramach Licealiady,

6 marca (sobota) – Halowe Mistrzostwa Powiatu dziewcząt w “piątkach” piłkarskich w ramach Licealiady,

18 marca (czwartek) – Halowe Mistrzostwa Powiatu chłopców w piłce nożnej – szkoły podstawowe,

24 marca (środa) – Halowe Mistrzostwa Powiatu dziewcząt w piłce nożnej – szkoły podstawowe,

26 marca (piątek) – Gry i zabawy z piłką nożną dla Szkół Podstawowych (zawody powiatowe).

PaB


Żużel

Prezentacje – Daniel Pytel

Swoją przygodę z żużlem zacząłem w 2002 r. w podgorzowskim klubie Guks Speedway Wawrów. Moim trenerem jest parowy wicemistrz świata, oraz wielokrotny mistrz polski pan Nowak Bogusław pod którego opieką zdobyłem licencję miniżużlową. Po uzyskaniu licencji zacząłem brać udział w zawodach na terenie kraju, a jeden z turniejów pokazowych odbył się na barlineckim stadionie, który wzbudził duże zainteresowanie. W sierpniu 2002 r. wraz z moimi dwoma kolegami miałem zaszczyt reprezentować nasz klub w turnieju zorganizowanym z okazji otwarcia nowego stadionu w Brumunddal w Norwegii. Zarazem uczestniczyłem w międzynarodowym Grand Prix zajmując 13 lokatę. W tegorocznym Grand Prix było znacznie lepiej, gdyż kilkakrotnie zajmowałem miejsce na podium a ostatecznie upla­sowałem się na czwartej pozycji. Moim największym osiągnię­ciem było zakwalifikowanie się do mistrzostw Europy, w których brałem udział jako jeden z piątki najlepszych zawod­ników w Polsce. Niestety żaden z nas nie zajął czołowej lokaty. Przyczyną tego był sprzęt. Reprezentacja Niemiec, Szwecji, Danii i Norwegii była poza naszym zasięgiem, równorzę­dną walkę mogliśmy podjąć jedynie z reprezentantami Rosji i Chorwacji wraz z ukończeniem 16 lat licencja zdobyta na minitorze traci swoją ważność. W grudniu podczas ostatniego w tym roku ogólnopolskiego turnieju gwiazdkowego, pożegnam się z kolegami z małego toru, dziękując im za sportowe współzawodnictwo zamierzam ufundować puchary okazjonalne w chwili obecnej trenuję jednocześnie na torze klasycznym w gorzowskim klubie Stal Strabag Gorzów tu motory żużlowe mają już większą pojemność moc i szybkość. Z nadejściem nowego sezonu 2004 r. zaczynam treningi wyłącznie w klubie Stali Gorzów, gdzie zamierzam zdobyć licencję żużlową i uprawiać mam nadzieję bez poważniejszych kontuzji ten niebezpieczny ale bardzo ekscytujący i piękny sport.

Daniel Pytel

uczeń I C

ZSP Nr 2
 

SIATKÓWKA

Rozegrano kolejne mecze barlineckiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, w których padły następujące wyniki:

7 kolejka:

Byle Co – Ekonom                              2-0

Misiaczki – Czarni OsiW                   1-2

Domet – Amator Lipiany                   0-2

Strzała Plotno – Górny Taras II        2-0

 

8 kolejka:

Misiaczki – Sępy                                 0-2

Domet – Strzała                                   0-2

Byle Co – Nauczyciele                         2-0

Korona – Górny Taras II             v.o.  2-0

Amator – Ekonom                               2-0

9 kolejka:

Strzała – Ekonom                              2-0

Nauczyciele – Czarni OsiW               0-2

Sępy – Amator                                  0-2

Byle Co – Korona                             2-0

Domet – Korona                               2-0

Misiaczki – Górny Taras II                2-0

10 kolejka:

Domet – Ekonom                         1-2

Strzała – Czarni OsiW                  2-1

Sępy – Korona                             2-0

Misiaczki – Amator                       0-2

Nauczyciele – Amator                   1-2
 


Tabela:

1. Byle Co                               10            19  19-4

2. Amator                                  9            17  17-3

3. Sępy                                      9            17  16-6

4. Strzała                                   9            15  14-6

5. Domet                                 10            15  13-10

6. Czarni OsiW                          9            14  11-9

7. Nauczyciele                           9             12  9-12

8. Ekonom                                 9            12  7-13

9. Misiaczki                                9            11  5-14

10. Korona                                9            10  2-16

11. Górny Taras II                   10              0    0-20

Od 11 marca w ZSP nr 1 rozpoczną się play-offy, które składać się będą z dwóch etapów. Zakończenie ligi planowane jest na 1 kwietnia. Rozgrywki wkraczają więc w fazę finałową i emocji na pewno nie zabraknie.

 

7 lutego w Będargowie rozegrano turniej o Puchar burmistrza Pełczyc, w którym wystartował także zespół Czarni OsiW Barlinek. W turnieju zwyciężyła Strzała Płotno, przed Juniorami Boguszyn, Czarnymi Barlinek i LZS Będargowo.

Dzień później w Myśliborzu odbył się turniej o puchar burmistrza tego miasta, w którym brało udział 6 zespołów, w tym drużyna Barlinka w składzie: Jan Sępiński, Tomasz Sępiński, Paweł Sip, Jacek Bracki, Artur Łuba, Paweł Bojanowski i Marek Pęczak.

W grach eliminacyjnych Barlinek przegrał z Dębnem i musiał zadowolić się grą o III miejsce. W meczu tym nasi siatkarze pokonali Juniora Myślibórz 2-1. W finale turnieju OsiR Myślibórz pokonał Dębno 2-1.

Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju wybrano Pawła Sipa z Barlinka.

Jacek Bracki

Barlineccy Sympatycy Piłki Siatkowej zapraszają kibiców na

Turniej Piłki Siatkowej

o Puchar Posłanki Bożeny Kozłowskiej

W turnieju wystąpią zespoły biorące udział w Amatorskiej Lidze.

Turniej odbędzie się 14 marca (niedziela) w hali sportowe SP 1 na ul. Jeziornej. Początek gier o godz. 10.00.