Rozmaitości z miasta

Śledztwo w sprawie jesionów

Komisariat policji prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie wycięcia jesionów w parku przy ul. Gorzowskiej. Przy pomocy biegłych ma ustalić zasadność wycięcia drzew, bowiem prokurator postawił zarzut przestępstwa przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego zagrożonego karą więzienia do lat 3. Być może dopuszczono się poświadczenia nieprawdy w dokumentach (kara więzienia do lat 5).

Wznowili działalność

Zakład Betoniarski przy ul. Gorzowskiej, który zaniechał działalności z dniem 31 grudnia ubiegłego roku, wznowił działalność od 1 lutego jako spółka pracownicza, dzierżawiąc obiekty i urządzenia. Aktualnie produkuje płyty stropowe i przygotowuje się do rozszerzenia produkcji. Mieszkańcy okolicznych osiedli i ulic oczekują, że produkcja nie będzie odbywała się przy użyciu przestarzałych wibratorów, które wytwarzają głośny hałas i drgania.

Walczą o egzystencję

Nasz PSS zamierza wydzierżawić niedawne Koloseum, lecz pod warunkiem, że potencjalny dzierżawca najpierw dokona radykalnej modernizacji lokalu. Ogłoszono przetarg na sprzedaż pawilonu na Niepodległości 25, gdzie funkcjonują gabinety lekarskie. Jest też propozycja zmiany statutu, aby Spółdzielnia mogła pozyskać strategicznego inwestora do remontu i wykorzystania obiektu SDH, który szpeci Plac Bankowy.

Uciążliwy działkowicz

Użytkownicy ogródków działkowych przy drodze do Rychnowa, zdegustowani są zachowaniem jednego z działkowiczów, który po interwencji Zarządu Ogródków, wyciął wszystkie drzewa na swojej działce i zniszczył szklarnię. Przy korespondencji z Zarządem ciągle powołuje się na Konstytucję RP i wolności obywatela.

Wysoko w rankingu

W ostatnim rankingu dziennika “Rzeczpospolita”, tytułem Dobra Firma wyróżniono pięć firm z woj. zachodniopomorskiego. Analizowano wyniki finansowe za 2001 i 2002 r., szczególnie dynamiką przychodów ze sprzedaży oraz rentowność sprzedaży. Najwyższą 34 pozycję zajęła firma Barlinek S.A. – gratulacje.

Kłopoty szpitali

Po czteromiesięcznych bojach o dofinansowanie zachodniopomorskich szpitali, dyrektorzy szpitali podpisali tegoroczne kontrakty na świadczenia usług medycznych z NFZ, który przyznał dodatkowo 50 mln zł na pierwsze półrocze br. (domagano się 140 mln zł). aktualne zadłużenie naszego szpitala wynosi około 7 mln zł, a szpitala w Dębnie 8 mln zł.

Konsorcjum szpitali

Trzy powiaty: gryfiński, pyrzycki i myśliborski złożyły projekt do banku Światowego o dofinansowanie projektowanego konsorcjum szpitali z tych powiatów. Mogłyby świadczyć usługi medyczne dla obywateli innych państw na podstawie kontraktów z tamtejszymi odpowiednikami NFZ. Z krajów Europy środkowo wschodniej złożono tylko dwa takie projekty, więc wniosek ma szansę na realizację.

Do rozbiórki

Nieczynne od trzech lat przedszkole w Mostkowie będzie rozebrane. Wkrótce ZEASz ogłosi przetarg na te prace. Trzeba będzie ten teren wykorzystać na inne cele.