“PodDani rymoM’’

Tak w kilku słowach o tym co tu się dzieje… 

Już od dłuższego czasu w naszym mieście Barlinku działają różne zespoły muzyczne, grupy wokalne grające i trenujące swoją twórczość w Barlineckim Ośrodku Kultury  Panorama.

Obecnie reprezentujących kulturę Barlineckiego Hip-Hopu  jest kilka składów. Pierwszym, który dał swój smak był skład “PCL” (Zarys,H2o,Jasmin), 2P i B2S. W tym właśnie czasie pojawiły się krążki Barlineckiego podziemia (ukrytego Hip-Hopu) - PCL –“Słowa wyrwane z kontekstu” i solowe demo Jasmina.

Tymczasem powstała grupa ”B2S” (BitUsMacK), która istnieje od 4 lat w składzie: eMeNes’cApe09, LopeZ, CinzZ. Rok 1999: powstały pierwsze zajawki na pisanie tekstów. Słuchanie Hip-Hopu dało nam się we znaki i zainspirowało nas do dalszych działań  twórczych. Rymujące dzieciaki, każdy z nas taki sam - pozdro dla prawdziwych.

Usłyszeliśmy o Barlineckim Ośrodku Kultury Panorama, o tym, że można uczęszczać na próby pod okiem Piotra Stanisławskiego i tak się zaczęło. W 2002 roku rozpoczęliśmy swoją drogę wokalną i tak jakoś wciągnęło nas. Nastał w końcu ten czas, pierwsze śpiewki B2S’-100dolna.

Znamy się z Lopezem i Cinzem od dzieciaka. Pierwsze podrygi (kroki) naszych rymów powstawały podczas domowych imprez, gdzie nagraliśmy pierwsze kawałki, co prawda nie były one na poziomie, ale to już dawało coraz większą inspirację i zabawkę ku tworzeniu  własnej muzyki jaką jest Hip-Hop. Tak trenując w domowych warunkach postawiliśmy pierwsze kroki i postanowiliśmy, że będziemy kontynuować tą sztukę.

Do tej pory nasze śpiewki można było usłyszeć  na różnego rodzaju  imprezach miejscowych. Pierwszy nasz występ na scenie przed publiką daliśmy w 2003 roku na Festiwalu piosenki. Przyznam było elokwentnie - pierwsze skrzypce zdobyte. I tak powstało natchnienie by nagrać razem z chłopakami płytę. W ten sposób chcemy zerwać kurtynę kłamstwa, ukazać realia miasta, prawdziwe codzienne życia bycie każdego z nas. Rymujemy po prostu o tym co nas otacza, o tym co widzimy, co nas martwi, co na cieszy i czym dla nas jest Hip-Hop. To co robimy jest w pewnym sensie sztuką “poezja ulicy” - nowa uliczna poezja. Rymujemy i piszemy o tym jakie nadziej wiążemy z przyszłością. Staramy się układać teksty by dać ludziom do myślenia, żeby wnioski wyciągnięte z naszych wersów zmusiły do zastanowienia.

Każdy taki jak my ma swój styl, swoje flow, które ciągle rozwija z kawałka na kawałek. To co robimy swoją działalnością jest przekazem dla “tych prawdziwych co z Hip-Hopem od zawsze…”

Na razie próbujemy się skupić nad materiałem na kolejną płytę. A w między czasie 09 pracuje nad solową płytką, jak i również z tego co wiem pojawią się jeszcze solowe krążki Zarys (PCL), Daro, Wspak, espeOka przyjdzie czas…

Tak na koniec tej opowieści “o tym co tu się dzieje” chciałbym jeszcze tu zamieścić parę słów zwłaszcza do tych młodych głów – twórzcie i rozwijajcie się i swoje umiejętności i zapatrywania. Jaki będzie Hip-Hop w przyszłości wszystko zależy od  takich jak my “Hip-Hop życiem małolata”.

Pozdrowienia: nasze rodziny, wszyscy bliscy, tych co nam pomagali i pomagają, pozdro Parafia 100dolna, puzdro PCL, BHP, DARO, WSPAK, EFECT, KEP69, GRUBY i wszystkich tych, co ukrywają się jeszcze w podziemiu. Pamiętajcie o melanżach (elokwentIX).

NezZ & LopezZ & CinezZ

[BitUsMacK]