Pamiętajmy o... babciach

21 stycznia w kalendarzu znalazł się dzień babci, dzień później – Dzień Dziadka. Tak to popularnie nazwano. Ale śmiało powinno się te Dni nazwać Świętem.

Babcie bowiem to piastunki dwóch pokoleń. Wychowały już swoje dzieci i poświęcają czas wnukom. To babcie najczęściej, szczególnie w ostatnich latach, są niezastąpione.

Mając to na uwadze uczniowie klasy II a z SP nr 1 przygotowani przez swoją wychowawczynię Lucynę Szkwarek przyjęli zaproszenie przewodniczącej Klubu Seniora Teresy Czerwińskiej. Przygotowali oni specjalny program artystyczny zatytułowany “Dlaczego kochamy babcię i dziadka” i zaprezentowali go w styczniu w Klubie seniora. Złożyły się na niego piosenki i wierszyki, których odbiorcami byli waśnie babcie i dziadkowie.

Występ bardzo się podobał. Widoczne było wzruszenie, a w niejednym oku starszych ludzi zakręciła się łza. Dzieci potraktowały swój występ bardzo emocjonalnie i poważnie. Z pewnością swoją miłość do babć i dziadków wyrażają one nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Tego typu inicjatywy są bardzo potrzebne, posiadają bowiem niewymierną siłę wychowawczą i przede wszystkim łączą pokolenia. Bo pokolenia łączy ofiarne i serdeczne serce babci.

Halina Kasprzak