Skromni mimo sławy

Oto oni. Niepozorni. Bliżej nieznani światu. A może już tak? Przynajmniej widzom telewizji Szczecin.

Tak naprawdę nie są ludźmi znikąd. W LO na Leśnej mówiono o nich od dawna. Gdy pojawiła się szansa, szkoła wyciągnęła swego asa z rękawa.

Tą okazją były eliminacje do teleturnieju organizowanego przez szczeciński oddział TVP pt: “Masz jak w banku”. Program dotyczył szeroko pojętej wiedzy ekonomicznej. Trójka naszych reprezentantów: Ewa Jędrzejczak, Bartłomiej Czerwik i Michał Jabłoński wśród ekonomicznych płotek okazali się rekinami. W I etapie powiatowym, z 20 trzeba przyznać prostych pytań zdobyli maksimum punktów i razem z 6 innymi drużynami znaleźli się w półfinale. Dołączyło do nich jeszcze 11 drużyn z dodatkowej dogrywki.

Półfinał to nie przelewki. Nasi bohaterowie o tym wiedzieli. Kilkugodzinne zmagania z książkami oraz zalecona przez opiekunkę drużyny – p. mgr Dorotę Bindugę-Wieczorek, wizyta w GBS sprawiły, że nasza trójka była gotowa na starcie z tytanami ekonomii.

Po przyjeździe do szczecińskiej siedziby TVP: Ewa ,Bartek i Michał , pomimo lekkiej tremy, szybko odnaleźli wspólny język z kamerą, można było odczuć, ze są jakby stworzeni do telewizji. Jednak próżność i samouwielbienie im nie w głowach. Podczas nagrywania programu stoczyli ciężki intelektualny bój z dwiema pozostałymi drużynami, ostatecznie wygrywając odcinek ze 190 pkt. , co oznaczało 2-krotnie większą liczbę punktów niż laureaci drugiego miejsca. Nagrodom nie było końca: zwycięzcy dostali grę “Matrix” i talon na zakupy w skejtshopie “Andergrand”.

O tym, że nie spoczęli na laurach mogliśmy się przekonać oglądając finał teleturnieju. Mobilizacja była ogromna. Z drużyną przyjechała, podobnie jak w półfinale, grupa fanatycznych kibiców. Niesieni ich gorącym dopingiem i bojowymi okrzykami, Bartek, Michał i Ewa wykorzystali maksymalnie swą niebagatelna wiedzę ekonomiczną i po zaciętej walce zwyciężyli drużyny z Gryfic i Koszalina zdobywając I miejsce. W nagrodę zwycięzcy pojechali zwiedzić Europejski Bank Centralny we Frankfurcie nad Menem. Dwudniowa wycieczka , na którą udali się uczestnicy wraz z opiekunką p. Bindugą-Wieczorek i opiekunami z TVP 3, obfitowała w liczne atrakcje, np. zwiedzenie wieżowca EBC (Europejski Bank Centralny) oraz Muzeum Pieniądza. Wyjeżdżali z Frankfurtu z bagażem niezapomnianych wrażeń.

Wierzymy, że ich wiedza i telewizyjne doświadczenia przyniosą pożytek naszej szkole, miastu a może nawet krajowi. Już teraz czekamy w LO na kolejnych bohaterów, którzy zastąpią Ewę, Bartka i Michała.