Sportowa Gala 2004

Pełna sala, wielkie emocje do samego końca oraz wspaniałe przeżycia towarzyszyły zgromadzonym w Sali Widowiskowej “Panorama” podczas pierwszej Gali Sportowej zorganizowanej w Barlinku.

Tego jeszcze w Barlinku nie było. 22 lutego o godz. 17.00 w sali widowiskowej “Panorama” rozpoczęła się Gala Sportu, na której wyłoniono najlepszych i najpopularniejszych sportowców Barlinka roku 2003. Organizatorami tego przedsięwzięcia były Barlinecki Ośrodek Kultury, Barlinecki Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Echo Barlinka. Uroczystość uświetnił gość honorowy, mistrz olimpijski i świata w wioślarstwie Tomasz Kucharski. Ponadto obecni byli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego, Zarządu Wojewódzkiego TKKF, mediów, Rady Miasta i Gminy Barlinek oraz Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz, a także Królowa Puszczy Barlineckiej Janina Baran.

Uroczystość rozpoczęli główni organizatorzy i twórcy gali, Brygida Liśkiewicz, Katarzyna Mielcarek oraz Krzysztof Kędzior. Organizatorzy zadbali o niemałe emocje, które udzieliły się zarówno osobom nominowanym do wyróżnień, jak również licznie w tym dniu obecnej widowni, dla której zabrakło miejsc na sali. Wybory najpopularniejszych i najlepszych sportowców oraz trenerów przeplatane były występami młodych barlineckich artystów.

Na początku zaprezentowały się cheerliderki z Publicznego Gimnazjum Nr 2, które swoim dynamicznym tańcem nastroiły pozytywnie wszystkich obecnych. Później występowały jeszcze: młody zespół wokalny pod kierunkiem Zbigniewa Bociana, “Wiatraki”, które zaprezentowały kabaretowy numer rozbawiając publiczność. Pokazała się również świetna grupa break-deancowa “BHP Squad”, której występ został nagrodzony gromkimi brawami. Zespołem zajmuje się Piotr Stanisławski. Kolejny zespół cheerliderek, występujący tego dnia, reprezentował Publiczne Gimnazjum Nr 1. Nie zabrakło też naszego “exportowego” zespołu tanecznego “Uśmiechy” jak zwykle zapewniającego doskonałą zabawę poprzez atrakcyjne układy taneczne.

To wszystko oraz dynamicznie prowadzona konferansjerka przez Henryka Jałowickiego zapewniła, że nikt zgromadzony nie mógł się niedzielnego popołudnia nudzić. Najważniejsze jednak tego dnia było ogłoszenie wyników. Zanim jednak do tego doszło burmistrz Zygmunt Siarkiewicz wręczył wyróżnienia sponsorom, bez których trudno sportowcom w dzisiejszych czasach funkcjonować, a tym bardziej zaistnieć. Również przedstawiciele mediów, którzy prezentują sport na swoich łamach otrzymali od Burmistrza statuetki.

Sporo emocji wzbudziło przede wszystkim ogłoszenie wyników oraz losowanie nagród dla osób biorących udział w głosowaniu na Najpopularniejszego Sportowca Roku. Samo ogłoszenie wyników na Najlepszego Sportowca Roku również wyglądało interesująco, bowiem nagrody za poszczególne miejsca wręczały osoby wchodzące w skład Kapituły, która dokonała wyboru. Wyniki do końca były trzymane w tajemnicy i tylko jedna osoba (jak zapewnił prowadzący) je znała. Tak wiec aura tajemniczości spotęgowała emocje do samego końca. Nagrodę za pierwsze miejsce wręczyli wspólnie gość honorowy gali Tomasz Kucharski oraz Królowa Puszczy Barlineckiej. Nie zabrakło również tradycyjnej przy takich okazjach piosenki “We are the champions”.

I tak oto pierwsza Gala Sportowa przeszła do historii. Wszystkim, którzy byli na niej obecni zapewne na długo zapadnie w pamięci. Miejmy nadzieje, że impreza ta wejdzie na stałe do kalendarza corocznych wydarzeń w Barlinku. Zapotrzebowanie na nią jest, o czym świadczyć może chociażby wypełniona po brzegi sala.

Po gali powiedzieli:

Marcin Wielgosz - najlepszy sportowiec : Pierwsze miejsce to dla mnie ogromne zaskoczenie. Podobnie jak mój trener Wojciech Szymaniak jestem z tego bardzo zadowolony.

Andrzej Szynkiewicz – najpopularniejszy sportowiec: Nie spodziewałem się takiego wyróżnienia. Okazuje się, że żeglarstwo jest w Barlinku popularne, z czego się bardzo cieszę.

Piotr Barabasz

Najpopularniejszy sportowiec (wybór czytelników EB):

1. Andrzej Szynkiewicz – żeglarstwo - 403 głosy

2. Piotr Niciński – szachy – 356 głosów

3. Katarzyna Krasowska – lekkoatletyka - 264 głosy

4. Krzysztof Milewicz – piłka nożna – 238 głosów

5. Jakub Pietrucik – lekkoatletyka – 142 głosy
 

Najlepszy sportowiec (wybór kapituły):

1. Marcin Wielgosz – lekkoatletyka – 58 pkt

2. Jacek Nowokuński – tenis stołowy – 57 pkt